Heiro Rzeszów zdobyło Twierdzę Globus

W rozegranym awansem meczu 18. kolejki grupy południowej I ligi futsalu zawodnicy AZS-u UMCS Lublin przegrali na własnym terenie z Heiro Rzeszów 3:5. Dla podopiecznych Konrada Tarkowskiego była to pierwsza ligowa porażka odniesiona w Hali Globus w sezonie 2019/2020. – Myślę, że ta przegrana wynika głównie z naszej złej postawy w obronie w pierwszej połowie oraz braku szczęścia przy wielu sytuacjach, które tworzyliśmy przez całe spotkanie. Rywale wykorzystali wszystkie nasze błędy z pierwszej części. Oczywiście nie spuszczamy głów. Wyciągniemy wnioski i postaramy się wrócić do tego, co prezentowaliśmy w pierwszej rundzie, gdy nasza obrona funkcjonowała na wysokim poziomie – zaznacza trener Dzików.

NASTĘPNY MECZ

W następnym ligowym meczu AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z Futsalem Nowiny (15 lub 16 lutego).

AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 3:5 (2:4)
Bramki: Jakub Wankiewicz 3′, Mateusz Szafrański 11′, 27′ – Sebastian Brocki 7′, 8′, 38′, Eryk Sarzyński 8′, Filip Sitek 12′

AZS: Adrian Parzyszek, Paweł Furtak – Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Jakub Wankiewicz, Mateusz Szafrański, Damian Stelmaszuk, Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Tomasz Sekrecki, Krystian Michalak, Marcin Bijas, Tomasz Godyński.

fot. Michał Piłat