Hetman pręży muskuły. Zabójcza końcówka pierwszej połowy w Kocku

To już pewne! Mecz 17. kolejki IV ligi pomiędzy Hetmanem Zamość a Chełmianką Chełm wyłoni mistrza jesieni! Podopieczni Krzysztofa Rysaka wykorzystali sobotnią porażkę biało-zielonych z Górnikiem II Łęczna, rozbili w pył Polesie Kock i zbliżyli się do swojego głównego rywala na dwa punkty. W niedzielnym spotkaniu trzy z pięciu bramek dla zespołu z okręgu zamojskiego padło w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy.

POMECZOWE KOMENTARZE

Jacek Skwara (II trener Polesia Kock):Do 40′ zagraliśmy bardzo dobrze. Ciężko pracowaliśmy na boisku i potrafiliśmy się asekurować. Nasi zawodnicy popełnili jednak błąd przy wyprowadzaniu piłki, padł gol dla gości, po czym zupełnie się rozkleiliśmy. Hetman był od nas o wiele lepszy, to nie podlega dyskusji. Przyjezdni przejęli inicjatywę, a po czerwonych kartkach nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia. Nie mam zastrzeżeń do pracy sędziego, bo kartki były jak najbardziej zasłużone.

Krzysztof Rysak: Początek meczu był trudny. Polesie ustawiło się w obronie, grało z kontry i konsekwentnie realizowało swoją taktykę. Brawa dla moich piłkarzy, bo potrafili zachować spokój, grali cierpliwie, szukali przestrzeni i błędów rywala. W 42′ gospodarze popełnili błąd, dobrze zachował się Oleksij Rodewicz, podał do Rafała Turczyna, po czym wyszliśmy na prowadzenie. Następne cztery minuty wstrząsnęły rywalem. Najpierw po rzucie wolnym trafił Szymon Solecki, potem rzut karny wykorzystał Rodewicz i mecz się skończył. W przerwie powiedziałem swoim piłkarzom, by grali spokojnie i długo rozgrywali piłkę. Nie było sensu wdawać się w dryblingi, bo rywal wciąż był mocno zmotywowany. Ostatecznie udało się zdobyć jeszcze dwa gole. Gratulacje dla moich zawodników, bo to nie był wcale łatwy pojedynek. Przed nami ostatnie starcie. Chcieliśmy doprowadzić do takiej sytuacji, że ten mecz zadecyduje o mistrzostwie jesieni i to nam się udało.

W następnej kolejce Polesie Kock zagra na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj (13 listopada, 13:00). Natomiast Hetman Zamość podejmie Chełmiankę Chełm (13 listopada, 13:00).

Polesie Kock – Hetman Zamość 0:5 (0:3)
Bramki: Rafał Turczyn 42′, Szymon Solecki 45′, Oleksij Rodewicz 45+2′ (rzut karny), Damian Kupisz 58′, Błażej Omański 86′

Polesie: Makowski – Gałązka, Mitura, Gruba, Wójcik – Cybul (68′ Skrzypek), Szysiak (59′ Majcher) – Kula, Góral, Wójcicki – Struski

Hetman: Kierepka – Bubeła, Solecki, Mazur, Daszkiewicz (61′ D. Baran) – Kamiński, Markowski – Lutsyk (46′ Czady), Kupisz (70′ Myszka), Turczyn – Rodewicz (61′ Omański)

Żółte kartki: Michał Wójcicki x2, Jacek Cybul, Dominik Kula – Damian Baran, Szymon Solecki
Czerwone kartki: Tomasz Gałązka 70′ (za niesportowe zachowanie), Michał Wójcicki 78′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).