Hetman rozpoczął przygotowania z trzema nowymi piłkarzami

Dwudziestu trzech zawodników wzięło udział w pierwszym treningu Hetmana Zamość w letnim okresie przygotowawczym. W tym gronie znaleźli się m.in. Swiatosław Lavruk, Łukasz Mietlicki i Jacek Troshupa, którzy podpisali umowy z biało-zielono-czerwonymi.

Jeszcze przed pierwszym treningiem działacze Hetmana Zamość parafowali kontrakty z czterema nowymi zawodnikami. Swiatosław Lavruk ostatnio reprezentował barwy Roztocza Szczebrzeszyn. Łukasz Mietlicki grał w POM-ie Piotrowice, Przemysław Żmuda występował w Resovii, a Jacek Troshupa w MKS-ie Ryki. Szczególnie ciekawym CV pochwalić się może ten ostatni. 24-latek jest synem Albańczyka i Polki. Swego czasu reprezentował barwy mistrza Albanii, Skdenderbeu Korcza. – Lavruk, Mietlicki i Troshupa wzięli udział w treningu. Przemek Żmuda dostał jeszcze tydzień wolnego – mówi Krzysztof Krupa, asystent Marka Motyki.

W premierowych zajęciach udział wzięło dwudziestu trzech graczy. – W tym gronie było kilku młodych piłkarzy z regionu. Było dwóch zawodników z Motoru Lublin, jeden z Kryształu Werbkowice i jeden z Wisły Puławy. Kolejny występował w klubie z zamojskiej klasie okręgowej. Wszyscy to młodzieżowcy i będziemy się im przyglądać – dodaje szkoleniowiec.

Trener Marek Motyka sprawdzał też kilku juniorów z rocznika 1999 i 2000. W ćwiczeniach uczestniczył także Adrian Goch, który powrócił z wypożyczenia do Unii Hrubieszów.

W sezonie 2017/2018 barw Hetmana Zamość nie będą reprezentowali: Filip Drozd, Damian Kupisz, Łukasz Kamiński, Kamil Tomczyszyn, Hubert Czady, Szymon Płotnikiewicz, Karol Bukowski, Norbert Myszka i Łukasz Bubeła. – Karol, Norbert i Szymon są po maturze i wyjeżdżają na studia. Hubert przeprowadza się do Warszawy. Kamil chciał grać więcej, a przy tej konkurencji byłoby mu trudno. Łukasz Bubeła i Łukasz Kamiński dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Damian i Filip chcą spróbować swoich sił w wyższej lidze – wymienia trener.

W zajęciach udziału nie wzięli też Damian Baran i Maciej Markowski, którzy wyjechali z kraju i do klubu powrócą dopiero pod koniec lipca. – Szukamy zawodników ofensywnych. Po odejściu Kupisza i Drozda nasza siła ognia zmalała. Chcielibyśmy też pozyskać piłkarza do środka pola. Mamy jasny cel i każdy wie, o co gramy w tym sezonie. Od pierwszej kolejki ma być ogień – kończy Krzysztof Krupa.

PLAN SPARINGÓW HETMANA ZAMOŚĆ

9.07 – Victoria Łukowa/Chmielek
12.07 – Roztocze Szczebrzeszyn
15.07 – Motor Lublin
19.07 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
22.07 – Lublinianka
26.07 – Wisła Sandomierz
29.07 – Legia Warszawa CLJ
2.08 – Chełmianka Chełm.

0 0 votes
Article Rating