Hetman wypunktował MKS Ryki

Pogromem zakończyło się rozgrywane w Rykach spotkanie miejscowego MKS-u z Hetmanem Zamość. Doskonale dysponowani goście już po pierwszej połowie prowadzili 3:0. W drugiej odsłonie przyjezdni potwierdzili swoją dominację, a na listę strzelców po raz kolejny w tym sezonie wpisał się Michał Paluch. Drużyna Jacka Ziarkowskiego powetowała sobie przeciętne występy wyjazdowe, a do ośmiu bramek strzelonych na obcym terenie w poprzednich meczach dołożyła w sobotę kolejne siedem. 

POMECZOWE KOMENTARZE

Ireneusz Szlendak (sekretarz MKS-u Ryki):  Cóż, trudno tutaj coś komentować. Goście byli wyraźnie lepsi, a my o klasę gorsi. Hetman szybko strzelił nam pierwszą bramkę po rzucie rożnym. Naszym problemem od początku sezonu jest to, że tracimy gole po stałych fragmentach gry. Praktycznie każdy rzut rożny powoduje u nas zagrożenie utraty bramki. Później rywale już tylko nas punktowali. Hetman może nie grał bardzo dobrze, nie stwarzał sobie wielu sytuacji, ale wykorzystywał te, które miał.

Piotr Welcz (dyrektor sportowy Hetmana Zamość): – Ogólnie to był troszkę mecz bez historii. Dominacja naszej drużyny od pierwszej do ostatniej minuty nie podlegała dyskusji. Tak naprawdę tylko rozmiary zwycięstwa były do końca niewiadomą. Wygraliśmy i to na pewno cieszy, natomiast szkoda, że nie udało się zniwelować różnicy do Stali Kraśnik (Stal wygrała na wyjeździe 2:1 z Lublinianką – przyp. red.).

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce MKS zagra na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna (5 listopada, 13:00). Natomiast drużyna z Zamościa będzie gościła na swoim stadionie Lubliniankę (4 listopada, 12:00).

MKS Ryki – Hetman Zamość 0:7 (0:3)
Bramki: Przemysław Żmuda 3’, Damian Kupisz 40’, Rafał Kycko 42’, Szymon Solecki 47’ (rzut karny), Michał Paluch 55’, Przemysław Kanarek 76’, Piotr Stefański 85’

MKS: Kałaska – Banach, Cienkowski, Przybysz, Mateńka, Gransztof, Cieślak (55’ Szlendak), Wasilewski, Łukasik (40’ Darnia), Bułhak (80’ Ciota), P. Osojca.

Hetman: Skrzypek – Otręba (60’ Gąska), Żmuda, Kanarek, Luterek, Kupisz (60’ Stefański), Solecki (72’ Mietlicki), Bednara (60’ Lavruk), Turczyn (72’ Omański), Kycko, Paluch.

Żółte kartki: Paweł Cienkowski x2 – Damian Otręba.
Czerwona kartka: Paweł Cienkowski 70’ (za drugą żółtą).
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

0 0 votes
Article Rating