Hetman znacząco wzmocnił siłę ognia!

Hetman znacząco wzmocnił siłę ognia!

20 piłkarzy uczestniczyło w pierwszym treningu Hetmana Zamość po przerwie świąteczno-noworocznej. Wśród ćwiczących można było zauważyć m.in. Pawła Myśliwieckiego z Orląt Radzyń Podlaski, który przed zajęciami podpisał umowę z IV-ligowcem.

Kontrakt 28-latka z klubem z Zamościa obowiązywać będzie przez półtora roku. – Cieszę się z tego transferu. Chciałem, by Paweł Myśliwiecki do nas dołączył, liczymy na niego i jesteśmy przekonani, że wzmocni naszą siłę ognia oraz poprawi skuteczność drużyny – zapowiada Jacek Ziarkowski. Były zawodnik Orląt Radzyń Podlaski stworzy duet napastników z Michałem Paluchem, który pozostanie w IV-ligowcu na zasadzie wypożyczenia z Motoru Lublin. – Jeśli chodzi o przód, to powinniśmy wyglądać nieźle – zaciera ręce trener.

Czy na tym koniec wzmocnień Hetmana? Zdecydowanie nie! – W poniedziałek testowaliśmy kilku młodych skrzydłowych i ofensywnych pomocników z regionu oraz dwóch Ukraińców – stopera, który może też zagrać jako defensywny pomocnik oraz napastnika. Miał być jeszcze Damian Łakus z Orkana Bełżec oraz zawodnik z SMS-u Łódź, lecz obaj nie dojechali. Jeśli ktoś będzie chciał się sprawdzić w naszym zespole, to dostanie taką szansę. Zapewniam, że w ciemno żadnych umów nie podpiszemy. Każdemu będziemy chcieli się przyjrzeć. Kogo szukamy? Przydałoby się przynajmniej po jednym piłkarzu do każdej formacji, poza atakiem – tłumaczy Ziaro.

W zajęciach uczestniczyli też Damian Iwańczuk z Orląt Radzyń Podlaski i Kacper Nastałek z Tomasovii Tomaszów Lubelski. – Jesteśmy zainteresowani Damianem, ale wiemy, że ten zawodnik chce spróbować swoich sił w klubie z wyższej ligi. Zostawiamy mu otwartą furtkę i będzie miał możliwość do nas wrócić. Kacper będzie trenował z nami przez dwa tygodnie, więc będzie okazja, by mu się przyjrzeć. To młody, ciekawy i perspektywiczny chłopak, a my takich szukamy. Dodam tylko, że oczywiście nie zamykamy drogi przed naszymi juniorami, którzy również będą dostawali szanse – zapewnia szkoleniowiec.

W ćwiczeniach nie wzięli udziału oczywiście Damian Kupisz, Bartłomiej Gąska, Swiatosław Lavruk, Łukasz Mietlicki i Jacek Troshupa, z którymi zostały rozwiązane umowy. Nie było też Błażeja Omańskiego, Szymona Soleckiego i Macieja Markowskiego. Z boku poczynaniom kolegów przyglądał się narzekający na problemy z okiem Rafał Turczyn, a w siłowni ćwiczył Damian Otręba. – Błażej pracuje w straży pożarnej i są problemy, by godził te obowiązki, dlatego wiosną nie będziemy mogli na niego liczyć. Szymon odbywa szkolenie do służby wojskowej i nie będzie go w Zamościu przez tydzień. Rafał Turczyn? Trudno powiedzieć, kiedy powróci do zajęć. Musimy poczekać. Natomiast Damian przechodzi rehabilitację po artroskopii kolana, lecz w przyszłym tygodniu powinien dołączyć do reszty – wymienia Ziarkowski. – Maciej Markowski, podobnie jak Szymon Solecki, przebywa na szkoleniu wojskowym, ale ma problemy z kolanem i pytanie, czy będzie w stanie podjąć treningi. W jego przypadku możliwy jest zabieg – dodaje dyrektor sportowy IV-ligowca, Piotr Welcz. Z klubem rozstał się również Karol Bukowski, który studiuje w Krakowie i będzie poszukiwał klubu w Małopolsce.

W Hetmanie nie zagra ostatecznie Krystian Krupa z Lublinianki. Młody bramkarz zdecydował się na przenosiny do Siarki Tarnobrzeg. – Siarka wyprzedziła nas w ostatniej chwili, ale nie możemy narzekać. Mamy przecież Kacpra Skrzypka, który jesienią był pierwszym golkiperem, a szansę pozostania drugim bramkarzem chcemy dać naszemu wychowankowi, Kubie Wyłupkowi wyjaśnia trener.

Jak będą wyglądały pierwsze dni zajęć IV-ligowca? – W poniedziałek mieliśmy małe spotkanie integracyjne. Nowy prezes klubu, Pan Krzysztof Krawczuk, chciał się przedstawić zawodnikom. Zajęcia trwały praktycznie tylko 60 minut. W najbliższych dniach najwięcej czasu poświęcimy na sprawdzenie tego, co piłkarze robili w okresie przejściowym i jak go przepracowali. Ponadto, będziemy się skupiać na poprawie sprawności ogólnej, siły i wytrzymałości – opisuje 43-latek.

Hetman swój pierwszy sparing rozegra 27 stycznia o godzinie 11:00. W Zamościu rywalem ekipy Jacka Ziarkowskiego będzie Kłos Chełm.

PLAN SPARINGÓW HETMANA ZAMOŚĆ

27.01 – Kłos Chełm
3.02 – Kryształ Werbkowice
10.02 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
14.02 – Motor Lublin
17.02 – Sokół Sieniawa
24.02 – Legia Warszawa CLJ
3.03 – Chełmianka Chełm.

fot. Mateusz Różycki