Hetman Żółkiewka prawdopodobnie zagra w III lidze

Wszystko wskazuje na to, że zespół Hetmana Żółkiewka zagra w nowym sezonie na poziomie trzeciej ligi. Klub musi spełnić kilka wymogów, które postawiła przed nim komisja weryfikująca jego obiekt. Nie jest to jednak trudne do spełnienia zadanie i klub z Żółkiewki zamierza zrobić wszystko, by rozgrywać mecze na własnym stadionie.

– Hetman będzie grał w III lidze – powiedział dla Lubsport kierownik drużyny. Andrzej Koprucha zaznacza jednak, że przed klubem jest jeszcze trochę pracy, by przygotować stadion na III ligę. Gremium weryfikujące w poniedziałek obiekt w Żółkiewce największe zastrzeżenia miała do szatni, a także ogrodzenia okalającego boisko. Pozostałe zalecenia komisji wymagają raczej kosmetycznych zmian na stadionie.

Jak zapewnia wójt gminy, wszelkie zmiany na obiekcie klub będzie musiał dokonać we własnym zakresie. Rada Gminy zdecydowała, że nie zwiększy wsparcia finansowego dla Hetmana. Dodatkowe środki finansowe popłyną najprawdopodobniej od sponsorów.

– Z tego co mi wiadomo, zarząd zgłosił klub do III ligi, jednak budżet oparty jest głównie na pieniądzach sponsorów – powiedział wójt. Z informacji, które przekazał nam Jacek Lis wynika również, że klubowi z Żółkiewki przyznana zostanie warunkowa licencja na grę w wyższej klasie rozgrywkowej.

Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej postanowił o odstąpieniu od trzech wymogów licencyjnych dla beniaminka ligi na jeden sezon, jednak pozostałe zalecenia Hetman musi spełnić. Na deklaracjach zatem skończyć się nie może, ponieważ w przypadku niewykonania zaleceń komisji, klub będzie musiał rozgrywać swoje mecze na innym obiekcie.

Najmniej zadowolonym z takiego obrotu spraw jest Lewart Lubartów, który liczył, że zajmie miejsce zwycięzcy IV ligi. – Chcielibyśmy grać w wyższej lidze. Mamy wsparcie miasta, wstępnie także sponsorów, ale musimy czekać na to co zrobi Żółkiewka – powiedział jeden z członków klubu z Lubartowa. Na obiekcie Lewartu komisja weryfikacyjna gościła we wtorek i również miała kilka zastrzeżeń do obiektu. Podobnie jak w przypadku Hetmana, są to raczej drobne rzeczy i klub na pewno spełniłby je przed rozpoczęciem sezonu.