Hetman Żółkiewka w okręgówce. Orion wciąż nie powiedział ostatniego słowa

Waldemar Wiater może być zadowolony ze swojego powrotu do Żółkiewki. Prowadzony przez niego Orion Niedrzwica Duża pokonał tamtejszego Hetmana 3:0. Tym samym ekipa Zbigniewa Wójcika nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w IV lidze i kolejne rozgrywki spędzi w klasie okręgowej.

Piłkarze z Niedrzwicy Dużej pomału zaczynają już słynąć z tego, że bardzo dobrze prezentują się w pierwszych odsłonach. Nie inaczej było tym razem. W 15′ Bartosza Nogasa ograł Paweł Bielak, a po chwili snajper Orionu był lepszy również od Kacpra Skrzypka. Na nieszczęście gospodarzy w tej sytuacji kontuzji doznał wspomniany Nogas, który nie wrócił już na murawę. W 27′ było już 0:2. Przyjezdni wyprowadzili skuteczną kontrę. Mateusz Filipczuk zagrał piłkę z prawej strony wzdłuż pola karnego Hetmana. Do futbolówki dopadł Krzysztof Żarnowski i 22-letni bramkarz niebiesko-białych po raz drugi w tym spotkaniu musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Na lepszą grę drużyny Zbigniewa Wójcika trzeba było poczekać do drugiej odsłony. Cóż z tego, skoro Hetman w tym sezonie nie grzeszy skutecznością. W 59′ było już po meczu. W polu karnym faulowany był Paweł Bielak i sam poszkodowany pewnie egzekwował jedenastkę. Niedzielny pojedynek zakończył się wynikiem 0:3.

NASTĘPNA KOLEJKA

W 27. kolejce Hetman Żółkiewka zagra u siebie z Orlętami Łuków (22 maja, 17:00). Orion Niedrzwica Duża zmierzy się na własnym terenie z Granicą Dorohusk (21 maja, 17:00).

KOMENTARZE TRENERÓW

Zbigniew Wójcik: Jest mi niezmiernie wstyd. To mój cały komentarz do dzisiejszego spotkania.

Waldemar Wiater:To był kolejny mecz, który graliśmy z nożem na gardle. Wyszliśmy na boisko bardzo zmotywowani. W pierwszej połowie rywale nie stworzyli sobie żadnej dogodnej okazji, byliśmy lepsi. W drugiej odsłonie gospodarze nieco nas przycisnęli, ale poza okazją Rafała Małka na poważnie nam nie zagrozili.

Hetman Żółkiewka – Orion Niedrzwica Duża 0:3 (0:2)
Bramki: Paweł Bielak 15′, 59′ (rzut karny), Krzysztof Żarnowski 27′

Hetman: Skrzypek – Wankiewicz, Nogas (16′ Grzegórski (68′ Małek), Widz, Skrzypczyński, Wójcik, Piskor, R. Bielak, Al-Swaiti (50′ Kufrejski), Zabielski, Rycerz

Orion: Jaśkowiak – Wierzchowski, Rup, Duda, Wiśniewski, Filipczuk (70′ Dziwulski), Żarnowski, Tarkowski, Kostianiuk, Szymuś (80′ Durkalewicz), P. Bielak (87′ Cielma)

Żółte kartki: Rafał Bielak – Mateusz Filipczuk
Sędziował: Paweł Tucki (Zamość).