Hit rundy jesiennej dla obrończyń tytułu!

W hicie rundy jesiennej sezonu 2018/2019 Górnik Łęczna pokonał u siebie 3:2 Medyka Konin. Od początku spotkania to zielono-czarne były przeważającą drużyną i swoją przewagę udokumentowały po trzydziestu minutach gry. Jako pierwsza bramkę dla gospodyń niedzielnego starcia zdobyła Sylwia Matysik, która chwilę po wykonywanym rzucie rożnym najlepiej odnalazła się w polu karnym rywalek. Sto osiemdziesiąt sekund później po trafieniu Matysik wynik na 2:0 podwyższyła Ewelina Kamczyk, pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości. Po przerwie gola kontaktowego strzeliły zawodniczki z Konina, a konkretniej Natalia Chudzik. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Dominika Grabowska trafiła na 3:1, a rozmiary porażki zmniejszyła Natalia Chudzik, pokonując Annę Palińską z jedenastego metra.

Górnik Łęczna – Medyk Konin 3:2 (2:0)
Bramki: Sylwia Matysik 31′, Ewelina Kamczyk 34′, Dominika Grabowska 80′  – Natalia Pakulska 55′, Natalia Chudzik 90+3′ (rzut karny)

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Grec (80′ Marszewska), Jelencić (65′ Sikora) – Grabowska (90+2′ Rogalska), Matysik, Grzywińska, Balcerzak, Kamczyk – Zdunek.

Medyk: Sowalska – Lukas, Kaletka, Kopińska, Chudzik, Pakulska, Olejniczak, Sałata, Gedgaudaite (70′ Gawrońska), Zając, Kovtun.

Żółte kartki: Małgorzata Grec, Ana Jelencić, Alicja Dyguś – Gabriela Gedgaudaite, Nicole Zając
Sędziowała: Anna Adamska (Skarżysko-Kamienna).