W Hrubieszowie nadzieje coraz mniejsze. Cenny triumf “Dumy Lublina”

Po porażce z Lublinianką trener Dariusz Herbin nie ma już wątpliwości. Zdaniem doświadczonego szkoleniowca Unia Hrubieszów w kolejnym sezonie zagra w zamojskiej klasie okręgowej. Stadion przy ulicy Ciesielczuka w zdecydowanie lepszych nastrojach opuszczali piłkarze z Wieniawy, którzy mogą być w zasadzie pewni utrzymania.

KOMENTARZE TRENERÓW

Dariusz Herbin:Jesteśmy w okręgówce i to mój cały komentarz. Jak mamy się utrzymać w lidze, skoro tak gramy? Prowadziliśmy 1:0, ale jeśli moim zawodnikom nie chce się jeździć na tyłkach i włożyć w spotkanie trochę determinacji, to znaczy, że nie zależy im na zachowaniu ligowego bytu.

Grzegorz Białek:Zdawaliśmy sobie sprawę z ciężaru gatunkowego tego meczu. W pierwszej połowie żaden z zespołów nie chciał się odkryć. Obie strony miały po jednej dogodnej sytuacji. Jarosław Milcz uderzył minimalnie niecelnie. Natomiast zawodnik Unii minął bramkarza, a futbolówkę zmierzającą do bramki wybił Kuba Bednara. Nikt nie chciał się otworzyć i spotkanie było wyrównane. Drugą odsłonę rozpoczęliśmy fatalnie. Rywale wyprowadzili kontrę, popełniliśmy dwa błędy i przegrywaliśmy 0:1. Przez dziesięć minut byliśmy w szoku, gospodarze na nas ruszyli i dopiero później udało nam się uspokoić grę. Zdobyliśmy bardzo ładnego gola na 1:1, po akcji Dawida Skoczylasa. Od tego momentu wyglądaliśmy lepiej. W ostatnich dwudziestu minutach prezentowaliśmy się pewnie, a w dodatku w końcu dobrze zachowaliśmy się w końcówce. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniej części sezonu.

W następnej kolejce Unia Hrubieszów zagra na wyjeździe z Kryształem Werbkowice (10 czerwca, 17:00). Natomiast Lublinianka podejmie Tomasovię Tomaszów Lubelski (10 czerwca, 17:00).

Unia Hrubieszów – Lublinianka 1:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Filipczuk 46′ – Jarosław Milcz 66′, Dawid Skoczylas 80′

Unia: Dobromilski – A. Oleszczuk, Mikulski (78′ Pietrusiewicz), Oleksiuk, Wiejak, Fulara, Podgórski, A. Goch (46′ Kazan), Poterucha, Pańko (68′ M. Oleszczuk), Filipczuk

Lublinianka: Krupa – Dzyr, Paździor (75′ Ptaszyński), Bednara, Jezior, Kamola, Sobiech, Stefański (88′ Piorun), Kośka (46′ Gutek), Skoczylas, Milcz

Żółte kartki: Ivan Oleksiuk, Mateusz Pańko, Adrian Oleszczuk, Mateusz Oleszczuk, Michał Wiejak – Piotr Stefański, Jarosław Milcz, Paweł Dzyr, Jakub Bednara
Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).