Awans nie dla Chełmianki. Hit dla Motoru!

Chełmianka ma już tylko matematyczne szanse na awans do II ligi. W meczu 30. kolejki grupy IV III ligi chełmianie przegrali przed własną publicznością z Motorem Lublin 0:2. Bramki dla gości zdobyli Konrad Nowak i Dmytro Kozban. Strata żółto-biało-niebieskich do liderującej Resovii wciąż wynosi cztery oczka. Wszystko dlatego, że Pasiaki wygrały 1:0 z Wólczanką Wólka Pełkińska.

Pierwszy kwadrans gry obfitował w zwroty akcji i liczne sytuacje bramkowe, które jednak nie były na tyle klarowne, aby któryś z zespołów mógł wyjść na prowadzenie. Dało się zauważyć lekką przewagę Motoru, który od początku wyszedł bardzo zdeterminowany i szybko chciał otworzyć wynik. W 17. minucie meczu gospodarze przeprowadzili składną akcję, lecz ta została skutecznie przerwana przez młodego defensora żółto-biało-niebieskich – Maksymiliana Cichockiego. Po błędzie tego samego zawodnika bliski zdobycia bramki w 20. minucie był Przemysław Banaszak. Snajper biało-zielonych nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem lublinian. Chwilę później Przemysław Szkatuła z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Damiana Drzewieckiego, jednak zabrakło mu nieco precyzji. W 25. minucie spotkania podopieczni Artura Bożyka przeprowadzili składną akcję, w wyniku której z prawej strony boiska dośrodkowywał Przemysław Banaszak, na szesnastym metrze do piłki dopadł Piotr Piekarski, lecz Paweł Socha interweniował bez zarzutu. Na kwadrans przed przerwą przyjezdnym udało się wyjść na prowadzenie. Ładnym strzałem popisał się Konrad Nowak i właśnie wynikiem 1:0 dla gości zakończyła się premierowa odsłona.

Druga połowa była nieco bardziej wyrównana. Chełmianka miała jednak utrudnione zadanie. W 66. minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jakub Niewęgłowski. Ta sytuacja paradoksalnie nie przyczyniła się do słabszej dyspozycji gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do wyrównania wyniku. Wyrazem tego był rzut wolny, którego egzekutorem był Piotr Piekarski. Futbolówka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. W 89. minucie pewnym strzałem z okolicy jedenastego metra popisał się Dmytro Kozban, a Damian Drzewiecki po raz drugi tego dnia musiał wyciągać piłkę z siatki. Żółto-biało-niebiescy zwyciężyli 2:0.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm zmierzy się na wyjeździe z Karpatami Krosno (30 maja, 17:00), natomiast Motor Lublin podejmie na własnym obiekcie Wólczankę Wólka Pełkińska (30 maja, 19:00).

Chełmianka Chełm – Motor Lublin 0:2 (0:1)
Bramki: Konrad Nowak 30′, Dmytro Kozban 89′

Chełmianka: Drzewiecki – Chodziutko, Wołos J. Niewęgłowski – Jabkowski (59’ Michalak), Pritulak, Uliczny, Piekarski, Budzyński (59’ Koszel), Kompanicki – Banaszak.

Motor: Socha – Michota (69’ Kasolik), Cichocki, Kursa, Szkatuła – Majkowski (79’ Korczakowski), Zgarda (75’ Słotwiński), Tymosiak, Dzięgielewski (59’ Kaczmarek) – Kozban, Nowak (90’ Dusiło).

Żółte kartki: Jakub Niewęgłowski x2, Piotr Chodziutko – Dawid Dzięgielewski, Szymon Zgarda, Tomasz Tymosiak, Marcin Michota, Kamil Majkowski
Czerwona kartka: Jakub Niewęgłowski 66’ (za drugą żółtą)
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).