Co dalej z rozgrywkami? W czwartek nadzwyczajne posiedzenie Zarządu PZPN

Co dalej z rozgrywkami? W czwartek nadzwyczajne posiedzenie Zarządu PZPN

W związku z zagrożeniem koronawirusem w czwartek na nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zapadną decyzje dotyczące wszystkich rozgrywek piłkarskich w kraju. Istnieje możliwość, że zaplanowane na najbliższy weekend spotkania, zostaną przełożone. 

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE INTERNETOWEJ LUBELSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

“Lubelski Związek Piłki Nożnej informuje, że w najbliższy czwartek (12.03.2020 r.) odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu PZPN, na którym zapadną decyzje dotyczące rozgrywek.

Spotkanie to zostało zwołane w celu omówienia aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Covid-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski i ich wpływu na już rozpoczęte rozgrywki rundy wiosennej na szczeblu centralnym: Totolotek Pucharu Polski, PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi, 2. Ligi, 3. Ligi, CLJ U-18, CLJ U-17, CLJ U-15, Ligi Makroregionalnej U-19 i pozostałych rozgrywek piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn na szczeblu centralnym wszystkich kategorii wiekowych.

Zalecenia władz rządowych i PZPN dot. organizacji meczów piłki nożnej na terenie kraju jako imprezy niemasowe (liczba kibiców maksymalnie 999 osób) przyjmujemy jako zasadne. W decyzjach klubów LZPN proponujemy dalej idące działania – rozgrywanie meczów bez udziału kibiców.

Raz jeszcze apelujemy, aby obecność jakichkolwiek osób niezaangażowanych w organizację zawodów lub ich obsługę była ograniczona do niezbędnego minimum celem obniżenia ryzyka związanego z możliwością przenoszenia Covid-19.

W związku z rozgrywkami III ligi i niższych klas rozgrywkowych, w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia uczestników imprez, ponownie rekomendujemy Państwu bieżącą współpracę roboczą z wojewódzkim zespołem interdyscyplinarnym ds. bezpieczeństwa imprez masowych oraz lokalną/wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną.

O ewentualnych decyzjach Zarządu PZPN poinformujemy jutro, tj. 12.03.2020 r., niezwłocznie po ich podjęciu. Możliwe jest wstrzymanie rozgrywek najbliższej kolejki w terminie 14-15.03.2020 r. W związku z powyższym oraz biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sytuacji prosimy o uważne śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej.

Należy spodziewać się zawieszenia rozgrywek na terenie wszystkich Wojewódzkich ZPN na kilka tygodni.”

fot. Tomasz Płaza (archiwum)