Hetman nie sprostał beniaminkowi z Wiązownicy

Hetman nie sprostał beniaminkowi z Wiązownicy

Znajdujący się na etapie budowy Hetman Zamość przegrał w 1. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi z KS Wiązownica 0:3. Zamojska ekipa próbowała postawić się ekipie z Podkarpacia, ale nie znalazła recepty na dobrze dysponowanego przeciwnika. Bramkarza Hetmana pokonywali w tym spotkaniu Kacper Wydra, Kacper Rop i występujący w przeszłości m.in. w Górniku Łęczna Valerij Sokolenko, który aktualnie pełni funkcję grającego trenera beniaminka. W samej końcówce niedzielnej konfrontacji po bardzo nieprzyjemnej sytuacji urazu doznał Jakub Jaroszyński. W wyniku zderzenia głowami 20-letni zawodnik Hetmana stracił przytomność, którą odzyskał po interwencji lekarzy i został przewieziony do szpitala. – Tak naprawdę, cieszymy się z tego, że w ogóle się zebraliśmy, bo dwa tygodnie temu Hetman trenował w pięć-sześć osób. Wiemy, jakie były problemy finansowe w klubie. Podczas przygotowań rozegraliśmy tylko dwa sparingi. Teraz, w trakcie okresu startowego skupiamy się na pracy i budowaniu zespołu. Plusem tego meczu może być walka, jaką zaprezentowała nasza drużyna. Zawodnicy chcieli i byli zdeterminowani, ale widoczny był brak zgrania. Nasza ekipa jest młoda i nie ma takiego doświadczenia boiskowego, jak inni rywale, ale potrzebujemy czasu i myślę, że to pójdzie w dobrym kierunku – mówi trener Hetmana Michał Macek.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Hetman Zamość podejmie Stal Kraśnik (8 sierpnia, 17:00).

KS Wiązownica – Hetman Zamość 3:0 (1:0)
Bramki: Kacper Wydra 30′, Valerij Sokolenko 52′, Kacper Rop 86′

KS: Słysz – Szafar, Telega, Staszczak (88′ H. Kasia), Gliniak – Lorenc, Rop (88′ Mac), Sokolenko, A. Kasia (79′ Balanda), A. Gil (72′ Michalik) – Wydra (79′ Buć).

Hetman: Gibki – Wolanin, Jaroszyński (90′ Dajos), Myszka, Białousko (70′ Pokrywka) – Koszel, Pupeć, Kruczkowski, Turczyn, Baran – Cain (60′ Maciaś).

Żółte kartki: Jakub Szafar, Arkadiusz Staszczak, Bartłomiej Gliniak – Rafał Kruczkowski, Damian Pupeć, Norbert Myszka
Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów).

fot. Hetman Zamość