Kadra Stali Kraśnik na rundę jesienną sezonu 2019/2020

Kadra Stali Kraśnik na rundę jesienną sezonu 2019/2020

Nie ulega wątpliwości, że w sezonie 2019/2020 Stal Kraśnik będzie miała jedną z szerszych kadr w rozgrywkach III ligi. Trener Jarosław Pacholarz jesienią będzie mógł skorzystać z usług co najmniej dwudziestu siedmiu zawodników. Z ekipy niebiesko-żółtych odeszli co prawda kapitan Damian Pietroń, Daniel Szewc i Filip Drozd, ale te braki powinni zniwelować inni gracze. 

PRZED SEZONEM SŁÓW KILKA

O oknie transferowym:

Jarosław Pacholarz (trener Stali Kraśnik): Kilku zawodników, którzy w poprzednim sezonie stanowili o sile drużyny, odeszło od nas. W ich miejsce przyszli piłkarze, którzy mają przeszłość w wyższych ligach niż III oraz grupa młodych graczy, która będzie chciała przebić się do składu. Jeśli chodzi o porównania, to należy wstrzymać się przynajmniej do kilku kolejek, bo wiadomo, że rozgrywki ligowe to zupełnie co innego niż granie w sparingach. 

O sparingach:

Jarosław Pacholarz: Nie wyciągam daleko idących wniosków ze sparingów. W nich często graliśmy na dwie odmienne jedenastki i te wyniki różnie się układały. Bardziej skupiałem się nad pracą, jaką wykonują zawodnicy i nad sposobem gry. Rezultaty świadczą tylko o tym, że z ligowymi rywalami raczej prowadziliśmy wyrównane boje. Wyjątkiem był mecz z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, który przegraliśmy 0:3, choć dwie bramki w nim padły już w końcówce, gdzie na boisku przebywali juniorzy. 

O pierwszym meczu (z Motorem Lublin):

Jarosław Pacholarz: Gramy u siebie i będziemy chcieli zaprezentować się naszym kibicom z jak najlepszej strony. Na pewno stać nas na dobry rezultat. Motor Lublin w letnim okienku transferowym przeprowadził sporo transferów i pewnie jest jeszcze w fazie zgrywania zespołu. Podobnie zresztą jak my, bo w tym tygodniu pracujemy nad optymalnymi dla nas rozwiązaniami. Myślę, że dyspozycja obu ekip będzie pewną niewiadomą. 

O celu:

Jarosław Pacholarz: Celem na każdy mecz jest gra o zwycięstwo. 


LETNIE GRY SPARINGOWE STALI KRAŚNIK

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 2:2
Stal Kraśnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:3
Orlęta Radzyń Podlaski – Stal Kraśnik 0:0
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Kraśnik 3:0
Wisła Sandomierz – Stal Kraśnik 1:1


LETNIE TRANSFERY STALI KRAŚNIK

Odeszli: Damian Pietroń (Orzeł Urzędów), Daniel Szewc (Opolanin Opole Lubelskie), Filip Drozd (Opolanin Opole Lubelskie), Bartłomiej Koneczny, Mikołaj Śmieszek (szukają klubu)

Przyszli: Adrian Kędzierski (asystent trenera), Adrian Popiołek (Wisła Puławy), Jakub Borusiński (Czarni Połaniec), Paweł Kaczmarek (Sokół Aleksandrów Łódzki), Julien Tadrowski (Mieszko Gniezno), Jakub Czelej (1.FC Wunstrof), Radosław Śledzicki (Jagiellonia Białystok CLJ), Mateusz Łysiak (Górnik Łęczna CLJ), Dariusz Cygan (Sygnał Lublin), Maciej Welman (Sygnał Lublin), Jakub Zieliński (AKS SMS Łódź), Jakub Kmita (Widzew Łódź), Kamil Bartoś (BKS Lublin), Dawid Karczewski (Motor Lublin CLJ), Michał Misiak (Świt Skolwin)


KADRA STALI KRAŚNIK NA RUNDĘ JESIENNĄ SEZONU 2019/2020

Bramkarze: Sebastian Ciołek, Jakub Borusiński, Adrian Kędzierski

Obrońcy: Łukasz Mazurek, Marcin Świech, Anton Lutsyk, Władysław Kudryastsev, Jakub Gajewski, Julien Tadrowski, Radosław Śledzicki

Pomocnicy: Rafał Król, Michał Wawryszczuk, Ernest Skrzyński, Krystian Michalak, Adrian Popiołek, Adrian Kisiel, Jakub Czelej, Mateusz Łysiak, Dariusz Cygan, Paweł Kaczmarek, Jakub Zieliński, Jakub Kmita, Kacper Wójtowicz, Kamil Bartoś, Michał Misiak, Emil Pizoń, Oskar Szabat

Napastnicy: Kamil Król, Kacper Nastałek, Dawid Karczewski.

fot. Jacek Nowoświatłowski (archiwum)