Motor Lublin odegrał się na Hutniku Kraków!

W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 Motor Lublin przegrał 3:5 z Hutnikiem Kraków i była to jedyna porażka żółto-biało-niebieskich odniesiona dotychczas w rozgrywkach grupy IV III ligi. W Wielką Sobotę podopieczni Roberta Góralczyka stanęli przed szansą rewanżu na zespole z Małopolski i w pełni ją wykorzystali, bowiem pokonali rywali 2:0. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Tomasz Brzyski, który w 23. minucie pokonał bramkarza gości po uderzeniu z rzutu karnego podyktowanym za faul na Kamilu Poźniaku. W drugiej połowie gola na 2:0 strzelił Mateusz Majewski. 26-latek wykorzystał podanie Marcina Michoty, który pojawił się na boisku zaledwie dwie minuty wcześniej. Motor w dalszym ciągu zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie, tuż za Podhalem Nowy Targ i Stalą Rzeszów.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z Sokołem Sieniawa (28 kwietnia, 16:00).

Motor Lublin – Hutnik Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: Tomasz Brzyski 23′ (rzut karny), Mateusz Majewski 75′

Motor: Olszewski – Cichocki (80′ Rak), R. Majewski, Waleńcik, Wołos, Nowak (73′ Michota), Poźniak (60′ Bonin), Gałecki, Sz. Kamiński, Brzyski (85′ D. Kamiński), M. Majewski.

Żółte kartki: Konrad Nowak, Robert Majewski – Grzegorz Marszalik, Błażej Radwanek
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).