Motor Lublin po pierwszym treningu. Zmiany w kadrze i sztabie szkoleniowym żółto-biało-niebieskich

W czwartek pierwszy trening pod wodzą Mirosława Hajdo odbyli piłkarze Motoru Lublin. W premierowych zajęciach udział wzięło dwudziestu trzech zawodników.  

Za nami typowo wprowadzające zajęcia, na których próbowaliśmy wdrażać to, co zostało przekazane zawodnikom w szatni. W najbliższych dniach piłkarze przejdą badania. Natomiast niedziela i poniedziałek będą dniami wolnymi. Na kolejnych ćwiczeniach spotkamy się we wtorek – mówi nowy trener lublinian.

Wśród ćwiczących zabrakło: Piotra Darmochwała, który ma wyrwanego zęba i nikt nie chciał ryzykować niepotrzebnymi komplikacjami oraz Michała Palucha. 25-latka zatrzymały sprawy rodzinne.

Pierwszy trening z żółto-biało-niebieskimi odbyli za to nowi piłkarze Motoru, czyli bramkarz Krystian Krupa oraz napastnik Michał Grunt. Przygotowania z klubem z Lublina rozpoczął także Przemysław Koszel z Chełmianki Chełm, który w najbliższych dniach może dołączyć do zespołu. – Szukamy zawodników grających w środku pola, środkowego obrońcy i napastnika. Wiadomo, że chcemy wzmocnić i uzupełnić drużynę, bo na razie więcej piłkarzy nas opuściło, niż do nas dołączyło – komentuje Mirosław Hajdo.

W nadchodzącym sezonie w barwach Motoru nie wystąpią: Andrzej Sobieszczyk (przeniósł się do Hetmana Zamość), Kamil Pajnowski (wrócił z wypożyczenia do Górnika Łęczna), Michał Wołos (wrócił do Chełmianki Chełm), Michał Gałecki (zasilił GKS Katowice), Konrad Nowak i Dawid Pożak. Do tego grona mogą także dołączyć: Bartosz Waleńcik, Michal Ranko, Robert Majewski, Dawid Kamiński, Kamil Poźniak, Szymon Kamiński oraz Mateusz Majewski.


Wciąż jeszcze nie wiadomo, jak ostatecznie będzie wyglądał sztab szkoleniowy III-ligowca. Pewne jest, że jednym z asystentów Mirosława Hajdo będzie doskonale znany w środowisku piłkarskim Tomasz Jasik, który ostatnio prowadził Motor w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, choć na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu na tym stanowisku zastąpił go Tomasz Złomańczuk. – Jeśli chodzi o Tomasza Jasika, to znam go od lat, bo byłem jego trenerem w Szkole Mistrzostwa Sportowego, gdy był zawodnikiem Wisły Kraków. Potrzebowałem zaufanego człowieka z regionu i myślę, że to dobry wybór – zaznacza nasz rozmówca. W ostatnich dniach kontrakt z Motorem Lublin wygasł trenerowi bramkarzy Arkadiuszowi Onyszko, ale trener Mirosław Hajdo zapowiada, że poczyni starania, aby wznowiono z nim rozmowy.

PLAN SPARINGÓW MOTORU LUBLIN

10.07 – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
13.07 – Pogoń Siedlce
17.07 – Lewart Lubartów i Legionovia Legionowo
20.07 – Hetman Zamość
24.07 – Lublinianka i Broń Radom
27.07 – Legia II Warszawa
3.08 – Victoria Żmudź.

fot. Tomasz Lewtak/motorlublin.eu