Nieskuteczne Podlasie z awansem do IV rundy Pucharu Polski BOZPN

Ostatecznie tylko o jedną bramkę zawodnicy Podlasia Biała Podlaska okazali się lepsi od Gromu Kąkolewnica, z którym mierzyli się w ramach III rundy Pucharu Polski BOZPN. III-ligowiec ekipę z klasy okręgowej pokonał po bramkach Mychajło Kaznokhy i Kacpra Dmitruka, zdobytych w drugiej połowie środowego spotkania. – To był mecz, w którym chcieliśmy dać szansę pograć wszystkim zawodnikom, zwłaszcza tym, którzy ostatnio mieli mniej rozegranych minut. To jedna sprawa, a druga to oczywiście awans do kolejnej rundy. Rywale bardzo dobrze się bronili i wychodzili z groźnymi kontrami, w tym raz uderzyli w poprzeczkę. Trzeba też powiedzieć, że my stworzyliśmy sobie co najmniej sześć stuprocentowych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Tylko nasza nieskuteczność spowodowała, że nie wygraliśmy wyżej tego starcia – komentuje Przemysław Sałanski.

Grom Kąkolewnica – Podlasie Biała Podlaska 1:2 (1:0)
Bramki: Łukasz Samociuk 39′ – Mychajło Kaznokha 62′ (rzut karny), Kacper Dmitruk 63′

Grom: Kaczmarek – Jędruchniewicz, M. Muszyński, Kosel, Grochowski – Kanatek (86′ F. Kot), Rycaj, Wysokiński (60′ Grudziński), Czarnecki (86′ W. Sokół) – Samociuk, Marczuk.

Podlasie: Zagórski – Skrodziuk (67′ Korol), Konaszewski, Pyrka, Komar – Kuron (46′ Kaznokha), Kędra (67′ Marczuk), Dmowski (76′ Nieścieruk), Dmitruk (67′ Andrzejuk) – Kosieradzki (46′ Zabielski), Martynek (67′ Jastrzębski).

Niewykorzystany rzut karny: Mateusz Jastrzębski 70′ (obrona bramkarza)
Żółta kartki: Mateusz Muszyński.

fot. Cezary Hince

0 0 votes
Article Rating