Podlasie z nowym trenerem. III-ligowiec z kolejną zmianą miejsca rozgrywania domowych meczów

Nowym szkoleniowcem Podlasia Biała Podlaska został Władimir Geworkian, który w latach 2011-2013 był już pierwszym trenerem zespołu. Geworkian na tym stanowisku zastąpił Przemysława Sałańskiego, który w czwartek wraz ze swoim asystentem Mirosławem Goluchem oraz kierownikiem Sławomirem Wołczykiem zrezygnował z prowadzenia drużyny.

Uważamy, że to dobry fachowiec, który umiejętnie poprowadzi naszą drużynę i wniesie wkład w rozwój zawodników. Jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy, to konkretne decyzje jeszcze nie zapadły. Naszym pomysłem jest to, żeby drugim trenerem był jeden z naszych zawodników, który mógłby nie tylko uczyć się od Pana Geworkiana, ale także pomógł mu w realizacji celów – mówi Karol Filipek, prezes klubu. Debiut Władimira Geworkiana przypadnie na 11 września, kiedy to Podlasie Biała Podlaska rozegra na wyjeździe zaległe spotkanie z Koroną II Kielce.

W ostatnich dniach władze Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej wypowiedziały ekipie Podlasia umowę, na mocy której III-ligowiec mógł rozgrywać domowe mecze na obiektach uczelni. Wszystko przez agitację wyborczą, jaka miała miejsce podczas ligowego spotkania ze Stalą Kraśnik (31 sierpnia). – Na pewne rzeczy patrzymy z punktu widzenia finansów. Jeśli ktoś chce nam zapłacić, a tym samym pomóc w organizacji dnia meczowego, to nie ma dla nas znaczenia, z jakiej opcji politycznej jest ta osoba. Podobnie sprawy mają się względem firm czy osób prywatnych – zaznacza sternik Podlasia. Gdzie w takim razie Podlasie będzie rozgrywało swoje mecze w najbliższym czasie? – Pracujemy nad tym i na razie trudno jest mi na to pytanie odpowiedzieć. Wszystko jest do ustalenia. W grę wchodzi kilka rozwiązań, ale nie ukrywam, że chcemy grać w Białej Podlaskiej i myślimy nad tym, co zrobić, aby tak było – kończy Filipek.

fot. Cezary Hince (archiwum)

0 0 votes
Article Rating