Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego Podlasia Biała Podlaska

Osiem punktów w 19 spotkaniach – to dorobek Podlasia Biała Podlaska w poprzednim sezonie rozgrywek grupy IV III ligi. Przedwczesne zakończenie rywalizacji i decyzja o braku spadków zapewniła ekipie prowadzonej przez Władimira Geworkiana utrzymanie na III-ligowym poziomie. W sezonie 2020/2021 zespół z Białej Podlaskiej będzie chciał udowodnić swoją jakość i potwierdzić na boisku, że należy mu się miejsce w III lidze.

Bialskopodlaska ekipa, która w poprzednim sezonie zamknęła III-ligową tabelę, solidnie wykorzystała czas przygotowań do kolejnych rozgrywek. – Pracowaliśmy bardzo ciężko, trenując nawet trzy razy dziennie, a tych działań było naprawdę mnóstwo. Moim zdaniem drużyna jest dobrze przygotowana pod względem fizycznym, co było widać w meczu pucharowym z Orlętami Radzyń Podlaski. Powoli idziemy do przodu i liczymy na to, że w tym sezonie uda nam się sportowo utrzymać. To nasz cel i chcemy udowodnić sobie oraz kibicom, że jesteśmy w stanie to zrobić. W ostatnich dwóch latach utrzymywaliśmy się w nie do końca sportowy sposób, a teraz zmierzamy do tego, żeby to osiągnąć. Mam nadzieję, że okres przygotowawczy mocno nam w tym pomoże – wyjaśnia II trener Podlasia Przemysław Skrodziuk.

Jak prezentują się transfery drużyny z Białej Podlaskiej? – Dołączyła do nas grupa utalentowanych graczy z rocznika 2003. Trzeba się cieszyć, że zespół wzmacniają chłopcy z naszego miasta, którzy szkolą się w Akademii Piłkarskiej TOP 54. Wiadomo, że każdy chciałby ściągnąć do klubu Cristiano Ronaldo albo Lionela Messiego, ale niestety nie stać nas na takie ruchy. Bazujemy na piłkarzach z okolicy i uważam, że potrzeba jeszcze trochę czasu, a będziemy mieli bardzo solidnych zawodników. Nowi gracze muszą się jeszcze przestawić z grania juniorskiego na futbol seniorski, ale ich potencjał jest ogromny. Zresztą w Akademii są jeszcze kolejne roczniki, których przedstawiciele będą do nas przybywać i z tego trzeba się cieszyć. Ponadto można powiedzieć, że z wyjściowej jedenastki Podlasia odszedł tylko Mychajło Kaznokha. Zachowaliśmy resztę składu i to duży plus. Okienko transferowe jest otwarte do końca sierpnia, tak więc wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć. Być może ktoś do nas dołączy albo też ktoś odejdzie, bo są zapytania o niektórych zawodników. Jeśli chodzi o transfery, wszystko jest jeszcze w grze – wyjaśnia Skrodziuk.

Podlasie rozpocznie ligowe zmagania od starcia z Orlętami Radzyń Podlaski. Obie ekipy zmierzyły się 22 lipca w finale Pucharu Polski BOZPN. Wtedy górą byli podopieczni Artura Bożyka, którzy pokonali drużynę z Białej Podlaskiej po rzutach karnych. Jakie są oczekiwania sztabu szkoleniowego Podlasia wobec ligowej inauguracji? – Na pewno spodziewam się po naszej drużynie dużej determinacji. Chcemy zrewanżować się Orlętom za spotkanie pucharowe. Tamto wyrównane starcie zakończyło się bezbramkowym remisem, a konkurs jedenastek był loterią. Nie wykorzystaliśmy jednego rzutu karnego i odpadliśmy z Pucharu Polski. Do Radzynia Podlaskiego jedziemy po trzy punkty. To spotkanie jak to derby, na pewno będzie twarde. Zawodnicy obu drużyn będą zdeterminowani, żeby wygrać. Nie oszukujmy się, my znamy ekipę Orląt, a oni znają nas i uważam, że to będzie bardzo dobry mecz – kończy nasz rozmówca.

WYNIKI SPARINGÓW PODLASIA BIAŁA PODLASKA

Lutnia Piszczac – Podlasie Biała Podlaska 0:4 (0:3)
Podlasie Biała Podlaska – Powiślak Końskowola 1:0 (0:0)
Podlasie Biała Podlaska – Podlasie Sokołów Podlaski 2:3 (1:1)
Podlasie Biała Podlaska – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:1 (1:1)
Bizon Jeleniec – Podlasie Biała Podlaska 1:3 (0:0) (półfinał Pucharu Polski BOZPN)
Orlęta Radzyń Podlaski – Podlasie Biała Podlaska 0:0 rzuty karne: 5:4 (finał Pucharu Polski BOZPN)
Podlasie Biała Podlaska – Wilga Garwolin 2:1 (1:0)

STRZELCY BRAMEK DLA PODLASIA BIAŁA PODLASKA

Paweł Zabielski x3
Gabriel Mierzwiński x2
Kamil Kocoł x2
Mateusz Golba x2
Dominik Marczuk x2
Kamil Dmowski
Olaf Martynek
Sebastian Całka

TRANSFERY PODLASIA BIAŁA PODLASKA W LETNIM OKIENKU

Przyszli: Mateusz Golba, Wiktor Krasowski, Filip Szabaciuk, Karol Warda, Gabriel Mierzwiński, Aleksander Olszewski (wszyscy TOP 54 Biała Podlaska)

Odeszli: Michał Wszołek (koniec wypożyczenia z Lublinianki), Mychajło Kaznokha, Oskar Szabat (Lutnia Piszczac), Patryk Pakuła (koniec wypożyczenia z Huraganu Międzyrzec Podlaski).

fot. Podlasie Biała Podlaska