Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 w wykonaniu Motoru Lublin

Piłkarze Motoru Lublin mają za sobą całkiem udaną rundę jesienną sezonu 2019/2020. Podopieczni Mirosława Hajdo plasują się na trzecim miejscu w tabeli grupy IV III ligi, z taką samą liczbą punktów co liderująca Korona II Kielce. Żółto-biało-niebieskim przytrafiło się co prawda kilka wyjazdowych wpadek, ale przed własną publicznością punktowali oni w miarę regularnie.

MOTOR LUBLIN W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 3
Punkty: 33
Zwycięstwa: 9
Remisy: 6
Porażki: 3
Bramki strzelone: 29
Bramki stracone: 16
Najwyższe zwycięstwo: 4:1 z Podlasiem Biała Podlaska, z Wisłą Puławy i z Hetmanem Zamość
Najwyższa porażka: 1:2 ze Stalą Kraśnik

Zwycięstwa u siebie: 6
Remisy u siebie: 3
Porażki u siebie: 0
Bramki strzelone u siebie: 21
Bramki stracone u siebie: 9
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 4:1 z Podlasiem Biała Podlaska, z Wisłą Puławy i z Hetmanem Zamość
Najwyższa porażka u siebie: –

Zwycięstwa na wyjeździe: 3
Remisy na wyjeździe: 3
Porażki na wyjeździe: 3
Bramki strzelone na wyjeździe: 8
Bramki stracone na wyjeździe: 7
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 2:0 z Wisłą Sandomierz
Najwyższa porażka na wyjeździe: 1:2 ze Stalą Kraśnik

NAJSKUTECZNIEJSI

Michał Paluch – 8 goli
Dominik Kunca – 5 goli
Tomasz Swędrowski – 5 goli

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Mirosław Hajdo: – Patrząc na tabelę, uważam, że nasza sytuacja sama się podsumowuje. Biorąc pod uwagę zmiany kadrowe, które były przeprowadzone latem, co prawda niektóre wymuszone, a niektóre świadome, nasz wynik oceniam pozytywnie. Tym bardziej że udało się ułożyć drużynę pod względem sportowym i pod względem szatni. Nawet po nie do końca udanym początku nie zwątpiłem w zespół, bo wiem, co robimy na treningach i widzę, jak chłopcy pracują. Nie było nam łatwo, z wiadomych względów, ale do pewnych spraw nie ma co wracać, zwłaszcza że pewne kwestie są niezależne od trenerów czy zawodników. Dalej chcemy robić swoje i na tym się skupiamy.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki:Chcemy dokonać trzech uzupełnień kadry, ale wielkich rewolucji nie zamierzamy dokonywać w zespole. Ci chłopcy, których mamy, zapracowali na obecny wynik i należy im się pozostanie w Motorze Lublin oraz gra dla tego klubu. Mogę potwierdzić, że jesteśmy zainteresowani pozyskaniem Rafała Króla. Nie ukrywałem, że to zawodnik, który pasuje do naszego stylu grania. Od początku sezonu wielokrotnie pytałem o tego piłkarza i moje zdanie na jego temat nie ulega zmianie. Pod względem piłkarskim i mentalnym to człowiek, który przydałby się Motorowi Lublin.

Ponadto w minionym tygodniu żółto-biało-niebiescy poinformowali, że postanowili skrócić wypożyczenie Macieja Kraśniewskiego z Chełmianki Chełm, w związku z czym 18-latek przygotowania do drugiej części bieżącej kampanii rozpocznie właśnie z Motorem.

Jeśli chodzi o ubytki, to w Motorze Lublin w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 zabraknie takich zawodników, jak: Grzegorz Bonin, Tomasz Brzyski, Szymon Kamiński, Rafał Kruczkowski oraz Krystian Krupa. Ci piłkarze dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubów.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

13.01 – pierwszy trening
22.01 – Górnik Łęczna
25.01 – Resovia
29.01 – Stal Rzeszów
1.02 – Hetman Zamość
8.02 – Legionovia Legionowo
15.02 – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
22.02 – Wisła Puławy
29.02 – Włodawianka Włodawa
29.02 – Wieczysta Kraków.

*bilans po 18. kolejkach