Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 w wykonaniu Stali Kraśnik

Przyjęło się mówić, że drugi sezon po awansie jest dla drużyn trudniejszy. Zaprzecza jednak temu Stal Kraśnik, która na półmetku sezonu 2019/2020 zajęła niezłe, bo piąte miejsce w tabeli grupy IV III ligi. Spora w tym zasługa Rafała Króla, który z dorobkiem 14 goli znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców. Wszystko jednak wskazuje na to, że doświadczony zawodnik po tej rundzie pożegna się z niebiesko-żółtymi. 

STAL KRAŚNIK W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 5
Punkty: 27
Zwycięstwa: 7
Remisy: 6
Porażki: 5
Bramki strzelone: 26
Bramki stracone: 17
Najwyższe zwycięstwo: 5:0 z Avią Świdnik
Najwyższa porażka: 0:2 z Wólczanką Wólka Pełkińska

Zwycięstwa u siebie: 3
Remisy u siebie: 4
Porażki u siebie: 2
Bramki strzelone u siebie: 12
Bramki stracone u siebie: 8
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 5:0 z Avią Świdnik
Najwyższa porażka u siebie: 0:2 z Wólczanką Wólka Pełkińska

Zwycięstwa na wyjeździe: 4
Remisy na wyjeździe: 2
Porażki na wyjeździe: 3
Bramki strzelone na wyjeździe: 14
Bramki stracone na wyjeździe: 9
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 5:1 z Podlasiem Biała Podlaska
Najwyższa porażka na wyjeździe: 1:2 z Orlętami Radzyń Podlaski i z Motorem Lublin

NAJSKUTECZNIEJSI

Rafał Król – 14 goli
Kamil Król – 5 goli

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Jarosław Pacholarz: – Myślę, że to była dobra runda w naszym wykonaniu. Liczbę zdobytych punktów przed startem sezonu wzięlibyśmy w ciemno, bo okres przygotowawczy i wyniki sparingów nie napawały optymizmem. Na szczęście udało się nam poukładać drużynę i stworzyć niezły team, który z każdym zespołem z czołówki walczył jak równy z równym, a do tego wygrywał. Niektóre wyniki były nawet spektakularne, jak na przykład pokonanie Motoru Lublin (w 1. kolejce – przyp. red.) czy wygranie z Wisłą Puławy i tym samym przerwanie jej passy (w 10. kolejce – przyp. red.), która u siebie była niepokonana od roku. Do tego dochodzi również zwycięstwo nad Koroną II Kielce, czyli ówczesnym liderem tabeli. Śmiało można powiedzieć, że za nami naprawdę kilka niezłych meczów. Niestety pod koniec przytrafiła nam się słaba seria wynikowa. Nie graliśmy źle, ale brakowało tego, co wcześniej pomagało nam rozstrzygać spotkania na swoją korzyść. Nie mieliśmy aż tak szerokiej kadry, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość zawodników i być może problemy kadrowe spowodowały to, że jednak trochę straciliśmy, jako zespół.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Mam na oku kilka nazwisk, ale żadnych konkretów nie mogę jeszcze podać. W każdym razie interesuje mnie pozyskanie środkowego obrońcy i pomocnika, choć nie ukrywam, że chciałbym wzmocnić rywalizację na każdej pozycji.

Ubytki:Kontrakt ze Stalą Kraśnik rozwiązał bramkarz Sebastian Ciołek. Blisko odejścia jest także Rafał Król, o którego są zapytania. Poza nimi nie mam pewnych informacji, kto może nas opuścić, ale na pewno ktoś jeszcze trafi na tę listę. 

PLAN PRZYGOTOWAŃ

7.01 – pierwszy trening
18.01 – Hetman Zamość
25.01 – Star Starachowice
1.02 – Wisła Puławy
7.02 – Siarka Tarnobrzeg
12.02 – Włodawianka Włodawa
15.02 – Wisła Sandomierz
19.02 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
22.02 – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
29.02 – Łada 1945 Biłgoraj.

*bilans po 18 kolejkach

fot. Jacek Nowoświatłowski