Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Lewartu Lubartów

Po czterech sezonach zmagań w IV lidze lubelskiej Lewart Lubartów wrócił do III-ligowej rywalizacji. Beniaminek z Lubartowa rozegrał całkiem udaną rundę jesienną. Podopieczni Tomasza Bednaruka zgromadzili w niej 26 punktów i przezimują na trzynastym miejscu w ligowej tabeli. 

LEWART LUBARTÓW W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 13
Punkty: 26
Zwycięstwa: 6
Remisy: 8
Porażki: 6
Bramki strzelone: 26
Bramki stracone: 23
Najwyższe zwycięstwo: 4:1 z KS Wiązownica
Najwyższa porażka: 0:4 z Wisłą Sandomierz

Zwycięstwa u siebie: 3
Remisy u siebie: 5
Porażki u siebie: 2
Bramki strzelone u siebie: 14
Bramki stracone u siebie: 10
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 4:1 z KS Wiązownica
Najwyższa porażka u siebie: 0:2 z Chełmianką Chełm

Zwycięstwa na wyjeździe: 3
Remisy na wyjeździe: 3
Porażki na wyjeździe: 4
Bramki strzelone na wyjeździe: 12
Bramki stracone na wyjeździe: 13
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 3:0 ze Stalą Kraśnik
Najwyższa porażka na wyjeździe: 0:4 z Wisłą Sandomierz

NAJSKUTECZNIEJSI

Krystian Żelisko – 7 goli
Michał Budzyński – 3 gole
Filip Michałów – 3 gole
Łukasz Najda – 3 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Tomasz Bednaruk: – Możemy być połowicznie zadowoleni z rundy jesiennej. Ten sezon jest dosyć dziwny. Przez pandemię koronawirusa rozegraliśmy bardzo dużo spotkań w krótkim czasie. Liga składa się z wielu zespołów, a poziom wydaje się być równy. Jeśli chodzi o nasze wyniki i styl gry, to poprawnie oceniam pierwszą połowę sezonu. Zanotowaliśmy sporo remisów i niewiele porażek jak na beniaminka. Na pewno szkoda niektórych remisów, bo w kilku spotkaniach zwycięstwa uciekały nam dosłownie w ostatnich sekundach i dlatego czujemy pewien niedosyt. Duży plus należy zapisać przy naszej młodzieży. Wielu młodych chłopców zadebiutowało na III-ligowym poziomie. Ci zawodnicy rozwinęli się i są ważnymi elementami naszej drużyny. Przy wsparciu doświadczonych graczy młodzi piłkarze czynią zauważalne postępy. Na pewno będziemy mieli z nich korzyść w przyszłości. Co do samych meczów, to mieliśmy różne spotkania. Na pewno najsłabszym z nich była porażka z Wisłą Sandomierz 0:4. Można powiedzieć, że to starcie było przełomowe, ponieważ zostaliśmy mocno zbici. Po tamtej potyczce wiedzieliśmy, na co musimy się przygotować w tej lidze i później było już tylko lepiej. Cieszy mnie również postawa doświadczonych zawodników i ich wpływ na poczynania naszej drużyny. Michał Budzyński, Konrad Nowak, Dawid Pożak, Konrad Szczotka, Arkadiusz Maksymiuk, Grzegorz Fularski, Jakub Niewęgłowski to piłkarze, którzy są mocnymi punktami zespołu. Na wyróżnienie zasługuje również Krystian Żelisko, który zaczął bardzo fajnie wyglądać w III lidze i jest naszym najlepszym strzelcem, graczem pracującym od pierwszej do ostatniej minuty. Powstała bardzo ciekawa mieszanka doświadczenia z młodością. Ogólnie rundę należy ocenić pozytywnie. Pozostaje lekki niedosyt, ale trzeba realnie spojrzeć na nasze możliwości. Zespół borykał się z wieloma problemami organizacyjno-finansowymi. Podejrzewam, że w związku z takimi trudnościami wiele drużyn przestałoby funkcjonować, natomiast my daliśmy radę i zakończyliśmy rundę z dobrym skutkiem. Zobaczymy, jak będzie w przyszłości. Przed nami na pewno wiele pracy i postaram się dobrze wykorzystać ten czas. 

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Chciałbym zasilić kadrę zawodnikami do środka pola i do linii ataku. Jednak wszystko zależy od tego, jakie będziemy mieli możliwości. Poza tym przyjrzę się piłkarzom z drugiego zespołu oraz grupom młodzieżowym Lewartu z roczników 2004 i 2005. Włączenie tych graczy do treningów z pierwszą drużyną wyjdzie im na korzyść i wpłynie na rozwój klubu.

Ubytki: Zobaczymy jak to będzie wyglądało w zimowym okresie przygotowawczym. Nie chciałbym z nikogo rezygnować. Wiem, że kończy się wypożyczenie Krystiana Żelisko z Wisły Puławy i jest pewne zainteresowanie tym piłkarzem. Rozmawiałem z Krystianem i jeśli nie znajdzie ekipy w wyższej lidze oraz nie będzie miał możliwości dalszego rozwoju, to zostanie u nas. Klub będzie robił wszystko, żeby go ponownie wypożyczyć. Poza tym nie mam żadnych sygnałów od zawodników, że chcieliby zmienić klub, więc na razie mocno nie szukam transferów. Nasza kadra nie jest zbyt szeroka, ale jeśli już będziemy poszukiwać wzmocnień, to dopiero pod wpływem informacji od piłkarzy, którzy chcieliby poszukać innego zespołu. 

PLAN PRZYGOTOWAŃ

7.01 lub 8.01 – pierwszy trening
17.01 – Granit Bychawa
23.01 – Victoria Żmudź
30.01 – Huragan Międzyrzec Podlaski
2.02 – LKS Stróża
5.02 – Siarka Tarnobrzeg
10.02 – Włodawianka Włodawa
13.02 – Chełmianka Chełm
17.02 – Lublinianka
20.02 – Podlasie Biała Podlaska
27.02 – Orlęta Radzyń Podlaski (jeśli rozgrywki ligowe rozpoczną się zgodnie z planem, to ten mecz kontrolny się nie odbędzie).

*bilans po 20 kolejkach

fot. Lewart Lubartów