Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego Motoru Lublin

W najbliższą sobotę pierwszy mecz w rundzie wiosennej rozegrają piłkarze Motoru Lublin. Podopieczni Mirosława Hajdo zainaugurują rozgrywki domowym spotkaniem z Chełmianką Chełm. Na półmetku sezonu 2019/2020 lublinianie zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy IV III ligi z takim samym dorobkiem punktowym jak liderujące rezerwy Korony Kielce. Działacze i sternicy klubu mocno wierzą w to, że trwająca kampania zakończy się sukcesem i promocją do II ligi.

W zimowym okresie przygotowawczym lubelski zespół rozegrał dziewięć sparingów, notując bilans czterech zwycięstw, trzech remisów i dwóch porażek. W trakcie przygotowań Motor mierzył się z kilkoma drużynami z wyższej klasy rozgrywkowej, sprawdzając się na tle m.in. Górnika Łęczna czy Stali Rzeszów. – Trudno mówić, czy jest się zadowolonym z przygotowań. Na pewno mogę powiedzieć, że zrobiliśmy to, co sobie zamierzyliśmy i to jest najważniejsze. Nie mieliśmy ciężkiej zimy, także to dobrze, bo dzięki temu było mniej problemów, jeśli chodzi o kontuzje. Uważam, że wszystko jest zrobione. Przed nami jeszcze tydzień mikrocyklu i już czekamy na pierwszy mecz – mówi Mirosław Hajdo.

Zimą Motor zasiliło kilku perspektywicznych zawodników, którzy mają podnieść poziom zespołu i pomóc w wywalczeniu upragnionego awansu. – Przyszedł do nas Krzysztof Ropski, Rafał Król, Krystian Kalinowski, Filip Wójcik i Nazar Melnyczuk. To zawodnicy, których chcieliśmy pozyskać, szczególnie mówię tu o Krzysztofie i Rafale. Ponadto szukaliśmy lewego obrońcy, testowaliśmy kilku piłkarzy na tej pozycji i ostatecznie przekonał nas do siebie Nazar Melnyczuk. Można powiedzieć, że nie było rewolucji, a zmiany na tych pozycjach, na których chcieliśmy być po prostu mocniejsi. Wszystko zweryfikuje boisko i wyniki meczów. Czasem słabszy zespół mocniej punktuje, zdarzają się też sytuacje, gdy drużyna jest naprawdę solidna, a o punkty ciężko. Jednak jesteśmy dobrej myśli i wierzymy w to, że w tej rundzie będziemy wygrywać – tłumaczy trener Motoru.

Jak będą wyglądały przygotowania lubelskiego zespołu w ostatnim tygodniu przed startem ligi? – We wtorek i środę mamy po dwa treningi, czwartek będzie dniem wolnym, na piątek zaplanowaliśmy rozruch, a w sobotę rozpoczynamy rundę wiosenną. Czy szkoleniowiec Motoru już wie, kto wybiegnie w pierwszej jedenastce na inauguracyjne spotkanie wiosny? – Myślę, że po dwóch ostatnich sparingach jestem tego bliższy niż przed nimi. Na niektórych pozycjach dużo się wyklarowało. Pozostał jeszcze tydzień treningów i coś może się zmienić, ale aktualnie mam już większy obraz tego, co będzie w sobotę – wyjaśnia szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich.

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Motor podejmie na Arenie Lublin Chełmiankę Chełm. Pomimo sporej różnicy punktowej dzielącej obie drużyny w ligowej tabeli trener Hajdo podchodzi do rywala z dużym szacunkiem. – Pierwsze mecze są bardzo trudne i nikt nie jest absolutnie niczego pewny. Wiemy, że czeka nas bardzo trudny bój i na pewno będziemy przygotowani na twardą walkę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie ma nic za darmo. W rundzie jesiennej w starciach z lepszymi rywalami wygrywaliśmy, ale wszyscy doskonale pamiętają przegrane spotkanie z Jutrzenką Giebułtów. Trzeba być pełnym pokory i mieć szacunek do rywali, bez względu na to z kim się mierzymy. Nie stawiamy sobie celu, chcemy wygrywać każdy kolejny mecz – puentuje nasz rozmówca.

WYNIKI SPARINGÓW MOTORU LUBLIN

Górnik Łęczna – Motor Lublin 2:2 (0:0)
Resovia Rzeszów – Motor Lublin 0:0
Stal Rzeszów – Motor Lublin 3:2 (2:1)
Hetman Zamość – Motor Lublin 1:0 (0:0)
Legionovia Legionowo – Motor Lublin 1:1 (0:0)
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Motor Lublin 1:3 (0:2)
Wisła Puławy – Motor Lublin 1:3 (0:2)
Motor Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:1 (0:0)

STRZELCY BRAMEK DLA MOTORU LUBLIN

Krzysztof Ropski x3
Bartosz Rymek x3
Piotr Darmochwał x2
Filip Wójcik x2
Rafał Król
Dominik Kunca
Adam Nowak

TRANSFERY MOTORU LUBLIN W ZIMOWYM OKIENKU

Przyszli: Maciej Kraśniewski (powrót z wypożyczenia z Chełmianki Chełm), Rafał Król (Stal Kraśnik), Jakub Buczek (powrót z wypożyczenia z Hetmana Zamość), Krzysztof Ropski (Siarka Tarnobrzeg), Krystian Kalinowski (Stal Stalowa Wola), Filip Wójcik (Stal Stalowa Wola), Nazar Melnyczuk (Wołyń Łuck)

Odeszli: Rafał Strączek (koniec wypożyczenia ze Stali Mielec), Szymon Kamiński (wypożyczony do Orląt Radzyń Podlaski), Tomasz Brzyski (Lublinianka), Grzegorz Bonin (Lublinianka), Krystian Krupa (RKS Radomsko), Rafał Kruczkowski (Bałtyk Koszalin), Michał Grunt (wypożyczony do KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski do końca rundy wiosennej), Adrian Kajpust (wypożyczony do Wisły Sandomierz do końca rundy wiosennej).

fot. Motor Lublin/Tomasz Lewtak