Rafał Borysiuk nowym trenerem Podlasia Biała Podlaska!

Rafał Borysiuk nowym trenerem Podlasia Biała Podlaska!

Podlasie Biała Podlaska ma nowego trenera. Działacze klubu z Białej Podlaskiej poinformowali, że szkoleniowcem III-ligowca będzie Rafał Borysiuk. 37-latek, który od początku sezonu 2020/2021 prowadził beniaminka IV ligi, ekipę Bizona Jeleniec zastąpił w Podlasiu Władimira Geworkiana, który nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego wraz z końcem września kontraktu z biało-zielonymi.

Rafał Borysiuk był związany z Podlasiem jeszcze jako zawodnik, broniąc barw drużyny z Białej Podlaskiej w latach 1999-2006 i w sezonie 2009/2010. Pierwszym klubem, który prowadził jako trener były Orlęta Radzyń Podlaski. Pod jego wodzą ekipa z Radzynia Podlaskiego zakończyła III-ligowe zmagania w sezonie 2018/2019 na dziewiątym miejscu. Po niezbyt udanej rundzie jesiennej kampanii 2019/2020 Borysiuk zakończył pracę w Orlętach. Na początku czerwca 2020 roku objął stanowisko trenera Bizona Jeleniec i w 11 meczach ligowych zdobył z beniaminkiem 11 punktów.

W najbliższą sobotę Podlasie zmierzy się z Lewartem Lubartów. Jednak Rafał Borysiuk nie zadebiutuje w tym spotkaniu, ponieważ po raz ostatni poprowadzi Bizona w domowym starciu z Włodawianką Włodawa. Następcą Borysiuka na stanowisku szkoleniowca IV-ligowej drużyny będzie Łukasz Hass, który ostatnio prowadził litewski zespół Dainava Alytus.

Jak dotąd Podlasie Biała Podlaska zdobyło w rozgrywkach grupy IV III ligi 11 punktów, co aktualnie plasuje zespół z Białej Podlaskiej na siedemnastej pozycji w ligowym zestawieniu.

fot. Podlasie Biała Podlaska