Skromna wygrana juniorów starszych Motoru Lublin nad Podlasiem Biała Podlaska

Bramka Szymona Raka w pierwszej połowie sobotniego sparingu zadecydowała o wygranej juniorów starszych Motoru Lublin nad III-ligowym Podlasiem Biała Podlaska. – Jesteśmy w trakcie największych obciążeń treningowych, które kończymy 90-minutowym wybieganiem zarówno w tym meczu, jak i w środowym starciu z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Widać to było w naszych poczynaniach, bo byliśmy ospali, niedokładni i bez wyrazu. Zawodnicy mają prawo czuć w nogach ponad cztery tygodnie treningów. Mieliśmy więcej sytuacji od Motoru Lublin, ale nie można powiedzieć, że byliśmy zespołem lepszym czy bardziej dojrzałym. Od przyszłej soboty będziemy próbowali zgrywać się pod kątem ligi. Dotychczas graliśmy na dwie równe jedenastki, a teraz postaramy się rywalizować składem zbliżonym do tego, który może wyjść na pierwszy nasz mecz w rundzie wiosennej. Blisko przenosin do nas jest Mychajło Kaznokha. W jego sprawie jeszcze kluby muszą dojść do porozumienia. Adrian Hołownia jest już z nami dogadany i będzie grał w naszym zespole – mówi Przemysław Sałański. – Jesteśmy zadowoleni z naszej gry w tym sparingu, szczególnie z pierwszej połowy, w której pokazaliśmy sporo jakości piłkarskiej. Byliśmy lepszym zespołem w tej części spotkania. Graliśmy w miarę w optymalnym składzie. Zabrakło jedynie Pawła Łakoty, który bronił wczoraj w meczu Motoru Lublin w Siedlcach. Po przerwie gospodarze w nieco większym stopniu przejęli inicjatywę i stwarzali sobie więcej sytuacji, choć my także mieliśmy je po kontrach. Mogliśmy podwyższyć wynik, bo przed okazją na zdobycie gola stanęli ponownie Szymon Rak, a potem Piotrek Ćwik, lecz trzeba uczciwie przyznać, że mogliśmy też przegrać – komentuje Tomasz Jasik.

Podlasie Biała Podlaska – Motor Lublin 0:1 (0:1)
Bramka: Szymon Rak 30′

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Łakomy, Leśniak, Komar, Całka, Hołownia, Kaznokha, Dmowski, Kruczyk, Chmielewski oraz Marczuk.

Motor: Ukalisz (46′ Wójcicki) – Kraśniewski (70′ Celmer), Zbiciak (46′ Futrzyński), Dobrzyński (55′ Gontarz), Giletycz (46′ Baryła), Zieliński (46′ Kołoczek), Kumoch (75′ Drozd), Kłos (46′ Dusiło), Dapollonio (55′ Ćwik), Pryliński (46′ Rybak), Rak (60′ Pęcak).

Niewykorzystany rzut karny: Marcin Kruczyk (nie trafił w bramkę).

fot. Cezary Hince