Sparing: Pewne zwycięstwo Avii w meczu z Hetmanem

Sparing: Pewne zwycięstwo Avii w meczu z Hetmanem

Wynikiem 3:0 zakończyło się sparingowe spotkanie pomiędzy Avią Świdnik a Hetmanem Zamość. Gra kontrolna odbyła się w nietypowej formie czterech kwart, z których każda trwała po 30 minut. Dwie bramki dla świdniczan zdobył Damian Szpak, a jedno trafienie dołożył Wojciech Białek, wykorzystując rzut karny. Tym starciem Hetman rozpoczął zimowe przygotowania, natomiast dla Avii to był drugi zwycięski sparing z rzędu.

Łukasz Mierzejewski:

Jestem zadowolony z postawy zespołu. Wiadomo, że obecnie obciążenia treningowe są większe, ale dajemy radę. Założenia na ten mecz zostały zrealizowane i pozytywnie oceniam to spotkanie. Oczywiście są jeszcze elementy wymagające poprawy, ale po to jest ten okres, żeby wszystko odpowiednio skorygować. Grali z nami zawodnicy testowani, z którymi jesteśmy już praktycznie dogadani. Mowa o Cezarym Zdunku i Piotrze Packu.


Jarosław Czarniecki:

Po okresie ciężkiej pracy zawodnicy doczekali się wyjścia na boisko. Przespaliśmy pierwszą “kwartę”, a później mecz się wyrównał. Z pewnością szkoda gola straconego z rzutu karnego. Avia miała sporo okazji, my również stworzyliśmy sobie kilka szans, ale ogólnie spotkanie było wyrównane.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Avia Świdnik zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska (30 stycznia, 11:30). Natomiast Hetman Zamość zagra z Chełmianką Chełm (27 stycznia, 14:00).

Avia Świdnik – Hetman Zamość 3:0
Bramki: Damian Szpak x2, Wojciech Białek (rzut karny)

Avia (wyjściowy skład): Sobieszczyk – Drozd, Mykytyn, zawodnik testowany I, Borkowski, Wójcik, zawodnik testowany II, Cielebąk, Poleszak, zawodnik testowany III, Szpak.

fot. Hetman Zamość