Sparing: Stal nie pozostawiła złudzeń rywalowi z niższej ligi

Sparing: Stal nie pozostawiła złudzeń rywalowi z niższej ligi

Drugie sparingowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Stali Kraśnik. Po ostatniej wygranej nad Stalą Stalowa Wola (1:0) podopieczni Marcina Wróbla pokonali reprezentanta IV ligi świętokrzyskiej, ekipę OKS-u Opatów 6:0. Sobotni mecz kontrolny został rozegrany w formacie trzech tercji liczących po 30 minut, z czego w ostatniej części zawodnicy Stali rywalizowali w grze wewnętrznej w związku z kadrowymi kłopotami ekipy z Opatowa. – Graliśmy dwoma jedenastkami, z kolei przeciwnik miał tylko 12 zawodników, dlatego też rozegraliśmy dwie trzydziestominutowe tercje z ekipą z Opatowa, a trzecią między sobą. Co do spotkania o drugiej połowie można śmiało powiedzieć, że fajnie to wyglądało. Akcje, po których zdobywaliśmy bramki, cieszyły oko, ponieważ były wypracowane. Przekazałem swoim zawodnikom, że takie mecze kontrolne są po to, aby przećwiczyć pewne warianty na tle teoretycznie słabszego przeciwnika, tak, żeby to nie funkcjonowało na zasadzie przypadku. Trzeba przyznać, że warunki atmosferyczne i sypiący śnieg przeszkadzały nam w pięknej grze. Natomiast boisko było dobrze przygotowane i za nami pożyteczny sparing. Postawa zawodników testowanych? Dla niektórych zakończy się testowanie, bo to, co mieli pokazać, już pokazali. Natomiast inni zaprezentowali się pozytywnie i nie ukrywam, że chcielibyśmy kontynuować z nimi współpracę. Wciąż szukamy piłkarzy pasujących do naszej drużyny. Penetrujemy rynek i z pewnością chcielibyśmy zakontraktować jeszcze dwóch graczy. Natomiast trudno szukać mocnych ogniw, gdyż wiąże się to z horrendalnymi sumami, jakich oczekują kluby tych zawodników. Okres między rozgrywkami tak działa, że nie jesteśmy w stanie przeskoczyć pewnych rzeczy – podsumowuje trener Stali Marcin Wójcik. 

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Stal Kraśnik zmierzy się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (4 lutego, 17:00).

OKS Opatów – Stal Kraśnik 0:6 (0:2)
Bramki: Adrian Cybula x2, Adam Zawierucha, Bartosz Dyszy (rzut karny), zawodnik testowany III (rzut karny), zawodnik testowany IV

Stal: (I połowa) Borusiński – Gajewski, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Michalak, Wolski, Pietrzyk, Cygan, Pacocha, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV.
(II połowa) zawodnik testowany V – zawodnik testowany VI, Dyszy, Tadrowski, zawodnik testowany VII, Bartoś, Popiołek, Czelej, Zawierucha, Wójtowicz, Cybula.

fot. Jacek Nowoświatłowski (archiwum)