Wyprawa do Zabierzowa połowicznie udana dla zawodników z Radzynia Podlaskiego

Po raz czwarty w sezonie 2019/2020 piłkarze Orląt Radzyń Podlaski podzielili się punktami z rywalami. Tym razem w ramach 10. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi ekipa prowadzona przez Rafała Borysiuka zremisowała w Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów 1:1. Wynik sobotniego meczu rozstrzygnął się już w premierowych piętnastu minutach. Najpierw gola strzelił Bartosz Ciborowski, a do wyrównania doprowadził Maciej Balawender. – Mieliśmy wąską ławkę rezerwowych w tym spotkaniu, bo na urazy narzekają: Damian Gałązka, Mariusz Chmielewski, Przemysław Ilczuk, Stefan Imbronjev, a angina dopadła Kacpra Lipińskiego. Nie są to groźne kontuzje, ale nie chcieliśmy ryzykować. Jeśli chodzi o mecz, to z przebiegu gry remis jest sprawiedliwym wynikiem, choć już po kwadransie mogliśmy go rozstrzygnąć na swoją korzyść. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji i bramka na 2:0 mogła sprawić, że grałoby się nam lepiej. Brakowało nam centymetrów, żeby podwyższyć rezultat. Wydawało się, że kontrolujemy to, co dzieje się na boisku, a nagle straciliśmy gola w momencie, w którym nie spodziewaliśmy się, bo mieliśmy przewagę nad gospodarzami. W drugiej połowie obie drużyny grały już cios za cios, choć bez stuprocentowych okazji. Muszę pochwalić naszego młodego bramkarza Bartka Klebaniuka, który zaliczył niezły występ i spisał się znakomicie przy kilku interwencjach. Jest pewien żal po tym remisie, lecz wiedzieliśmy, że Jutrzenka Giebułtów zaczęła zbierać oczka. Jest to silnie fizycznie drużyna i każdemu zespołowi będzie trudno o punkty w Zabierzowie. Teraz najważniejsze, żeby chłopaki wrócili do pełni zdrowia, ponieważ przed nami mecz z Sokołem Sieniawa – podsumowuje sobotnie zawody Rafał Borysiuk. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Orlęta Radzyń Podlaski podejmą Sokoła Sieniawa (5 października, 15:00). Natomiast Jutrzenka Giebułtów zagra na wyjeździe z Avią Świdnik (5 października, 13:00).

Jutrzenka Giebułtów – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (1:1)
Bramki: Maciej Balawender 15′ – Bartosz Ciborowski 5′

Orlęta: Klebaniuk – Ciborowski Chyła, Kursa Szymala – Rycaj (55′ Nowak), Korolczuk, Sadowski (75′ Sułek), Renkowski, Syryjczyk – Kalita.

Żółte kartki: Krzysztof Michalec, Szymon Jeziorski, Maciej Zieliński – Mateusz Chyła
Sędziował: Krzysztof Pachołek (Jarosław).

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)