Imprezy sportowe bez udziału kibiców!

Imprezy sportowe bez udziału kibiców!

We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w związku z koronawirusem wszystkie imprezy masowe w Polsce są odwołane. Dotyczy to także wydarzeń sportowych.

Wolimy zapobiegać, niż leczyć. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Organizatorom będziemy przekazywać bardzo dokładne informacje poprzez wojewodów – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Wiadomo już, że bez udziału publiczności zostaną rozegrane mecze PGNiG Superligi z udziałem Azotów Puławy i PGE Vive Kielce (11 marca, 18:00) oraz PGNiG Superligi Kobiet z udziałem MKS-u Perła Lublin i Metraco Zagłębiem Lublin (13 marca, 18:00). Jeśli chodzi o kibiców, którzy zakupili już bilety na spotkanie szczypiornistek z Lublina, mogą je teraz wymienić na wejściówki na inne starcia. Więcej szczegółów na stronie internetowej MKS-u.

Podobnie sytuacja wygląda z rozgrywkami Energa Basket Ligi i Energa Basket Ligi Kobiet. W związku z tym mecze Startu Lublin z Treflem Sopot (14 marca, 16:00) oraz Pszczółki Polski-Cukier UMCS Lublin z Enea AZS Poznań (14 marca, 18:10) odbędą się bez udziału kibiców.

fot. Grzegorz Winnicki (archiwum)