Jacek Paździor i Andrzej Gutek żegnają się z Lublinianką

Kadra Lublinianki na sezon 2017/2018 ma liczyć dwudziestu zawodników. Właśnie tylu piłkarzy stawiło się na premierowych zajęciach “Dumy Lublina”. W treningu nie uczestniczyli m.in. Andrzej Gutek i Jacek Paździor, którzy rozstali się z klubem.

Nową strategią przyjętą przez działaczy Lublinianki ma być stawianie na młodzież. Stąd decyzja o rozstaniu z doświadczonymi Jackiem Paździorem i Andrzejem Gutkiem. Ponadto, z drużyny odchodzą też Karol Ręba i Dawid Piorun. – Jacek i Andrzej to najbardziej doświadczeni piłkarze, a my chcemy grać głównie młodzieżą. Karola ciągle trapią kontuzje i nie jest on w stanie grać na odpowiednim poziomie. Jeżeli chodzi o Dawida, to sami z niego zrezygnowaliśmy – wyjaśnia Grzegorz Białek.

Ponadto, w premierowych zajęciach nie uczestniczyli też Erwin Sobiech, Damian Kamola, czy Piotr Stefański. Ten ostatni szukał klubu w wyższych ligach, ale najprawdopodobniej pozostanie w Kozim Grodzie. – Piotrek dołączy do nas w poniedziałek. Erwina i Damiana zatrzymały sprawy prywatne – usprawiedliwia swoich graczy szkoleniowiec.

Lublinianka szuka wzmocnień. W kuluarach mówi się o zainteresowaniu Marcinem Zapałem z Polesia Kock. – Na poważnie jesteśmy zainteresowaniu Jakubem Baranem z POM-u Piotrowice i Wiktorem Boguszem z Avii Świdnik. Na resztę konkretów trzeba poczekać do pierwszego sparingu – mówi tajemniczo trener.

Wciąż nieznana jest przyszłość Jarosława Milcza i Jakuba Bednary. Temu drugiemu skończyło się wypożyczenie z Motoru Lublin i aktualnie przebywa na testach w Avii Świdnik. – Jarek szukał klubu, ale stawił się na pierwszym treningu Lublinianki. Do końca tygodnia ma zadecydować, czy zostaje z nami. Jeśli dostanie propozycję z wyższych lig, to nie będziemy mu robić problemów. Co do Kuby, to wiemy, że trenuje z Avią, ale jeśli mu się nie powiedzie, to może do nas wrócić. Mam tylko nadzieję, że te sprawy nie będą trwały w nieskończoność – kończy Grzegorz Białek.

PLAN SPARINGÓW LUBLINIANKI

15.07 – Lewart Lubartów
19.07 – Powiślak Końskowola
22.07 – Hetman Zamość
26.07 – POM Piotrowice
29.07 – Podlasie Biała Podlaska
2.08 – Broń Radom.