Jagiellonia – Korona Kielce typy i kursy (28.02.2024)

W pierwszym z dwóch środowych spotkań w ramach Pucharu Polski do stolicy województwa podlaskiego przyjadą popularne Scyzoryki, aby podjąć faworyzowaną drużynę Jagi. Kto ma większe szanse na awans do najlepszej czwórki PP? O tym nieco więcej w tekście Jagiellonia – Korona Kielce typy. Serdecznie zapraszam.

Jagiellonia – Korona Kielce typy bukmacherskie

W Białymstoku po niemalże perfekcyjnej jesieni nastroje przez praktycznie całą przerwę pomiędzy rundami były wręcz wzorowe. Nie można się w sumie temu dziwić. Jaga odzwyczaiła już swoich sympatyków od gry na najwyższym poziomie. Wszak ostatni sezon białostocczan, który można byłoby określić udanym, to kampania 2017/2018. Wtedy Duma Podlasia ukończyła zmagania na drugiej pozycji w stawce. Teraz w lidze szansa na powtórzenie takiego sukcesu jest całkiem spora, ale równie duże nadzieje wiązane są z grą Pucharze Polski.

jagiellonia-korona-kielce-typy

W przypadku Koroniarzy zaangażowanie i gra do ostatniej minuty zawsze były na pierwszym miejscu. Wzorowym potwierdzeniem tej cechy był chociażby rezultat ostatniego starcia z Legią. Urwanie dwóch punktów warszawianom to jedna z największych sensacji początkowej fazy rundy rewanżowej. Na miejscu zawodników z Białegostoku miałbym zatem pewne obawy przez tym ćwierćfinałowym starciem.

Uważam, że wzorem paru wcześniejszych potyczek pomiędzy obiema ekipami także i to nadchodzące spotkanie będzie mocno obfite w gole. Jagiellonia – Korona Kielce typy na przynajmniej trzy trafienia są zdecydowanie opcją wartą przemyślenia.

Umiejętności czysto sportowe przemawiają w tej parze zdecydowanie za gospodarzami, dlatego też mimo wszystko pójdę także w stronę zakładu na ich “czyste” zwycięstwo. Ryzyko niepowodzenia jest dość spore, ale gra jest jak najbardziej warta przysłowiowej świeczki.

Jagiellonia – Korona Kielce kursy bukmacherskie

Zdaniem bukmacherów murowanymi faworytami tej potyczki są podopieczni Adriana Siemieńca. Kurs na ich wygraną oscyluje bowiem wokół 1.70, podczas gdy przelicznik na zwycięstwo Korony to około 5.19. Remis wyceniono natomiast tym razem na 4.00.

Jagiellonia – Korona Kielce bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Zwycięstwo, porażka i remis. Trzy pierwsze mecze po przerwie zimowej w wykonaniu obu ekip wyglądały dokładnie tak samo. Klasa napotykanych rywali co do zasady taka sama, ale kielczanom udało się zremisować z tym najmocniejszym (Legia), a Jaga doznała w takim starciu porażki (Lech). Środowa batalia zapowiada nam się zatem na wyjątkowo interesującą.

Jagiellonia – Korona Kiece przewidywane składy

Nim oficjalnie nie wybrzmi pierwszy gwizdek, to nie przekonamy się, ile było w tych prognozach racji, ale wszystko wskazuje na to, że obaj szkoleniowcy poślą do boju jedenastki składające się z następujących zawodników:

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Sacek, Skrzypczak, Haliti, Wdowik – Marczuk, Romanczuk, Nene, Hansen – Imaz – Pululu

Korona Kielce: Forenc – Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag – Hofmayster – Godinho, Remacle, Nono, Błanik – Shikavka

Gdzie oglądać Jagiellonia – Korona Kielce? Transmisja i godzina

Relacja live z opisywanego starcia będzie dostępna na antenach stacji Polsat Sport Extra. Jej początek zaplanowano na godz. 17:30 w dniu 28 lutego 2024r.