Jagiellonia – Lech Poznań typy i kursy bukmacherskie (17.02.2024)

Dzieje się w PKO BP Ekstraklasie! Przed nami kolejny kapitalnie zapowiadający się pojedynek. Chodzi o starcie Jagiellonii Białystok z Lechem Poznań. Poniżej znajdziesz Jagiellonia – Lech Poznań typy, z którymi warto uważnie się zapoznać.

Jagiellonia – Lech Poznań typy bukmacherskie

Zapewne niektórych mogą zdziwić moje Jagiellonia – Lech Poznań typy. Jestem jednak przekonany, że argumentacja, którą niżej przytoczyłem, zmieni takie nastawienie do tych prognoz.

Jagiellonia - Lech Poznań

Uważam, że pojedynek zakończy się wygraną drużyny poznańskiego Lecha. W tym miejscu na uwadze mam choćby kwestię tego, że Kolejorz wygrał trzy z ostatnich czterech bezpośrednich starć z drużyną Jagiellonii Białystok. Moim zdaniem jest to niezwykle wymowna statystyka, która pokazuje, że Lech ma patent na ten zespół.

Jednocześnie sądzę, że w tym starciu gole będą padać tylko z jednej strony. A to dlatego, że aż w czterech z ostatnich pięciu starć z udziałem Lecha Poznań tylko jeden zespół był w stanie zdobywać bramki.

Jak obecnie przedstawia się ligowa tabela? Liderem jest Jagiellonia Białystok. Ten zespół 12 razy wygrał, 5-krotnie remisował i poniósł 3 porażki. Lech Poznań natomiast 10 razy zwyciężał, 6-krotnie remisował i zaliczył 4 potknięcia.

Jagiellonia – Lech Poznań kursy bukmacherskie

Na pewno warto zerknąć na kursy bukmacherskie w kontekście tego spotkania.  Mnożnik w kontekście wygranej Jagiellonii wynosi 2,48. W przypadku remisu jest to 3,30, a w odniesieniu do zwycięstwa poznańskiego Lecha – 2,65.

Kursy zatem podpowiadają, że delikatnym faworytem tego starcia jest zespół gospodarzy. Za Jagiellonią przemawiają choćby dotychczasowe wyniki czy też to, że zagra przed domową publicznością. Mimo to ja przeczuwam, że to Lech Poznań będzie cieszyć się ze zwycięstwa. Sądzę, że Kolejorz w pełni wykorzysta wszelkie argumenty.

Jagiellonia – Lech Poznań bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Ostatni bezpośredni pojedynek tych drużyn miał szalenie emocjonujący przebieg. 24 października 2023 roku zwycięzca nie został jednak wyłoniony – był 3:3. 27 maja 2023 roku Lech wygrał 2:0, zaś 12 listopada 2022 roku Kolejorz zwyciężył 2:1.

W ostatnich meczach Jagiellonia unikała porażek. W poprzedniej kolejce triumfowała nad Widzewem Łódź 3:1, zaś prędzej remisowała w towarzyskich starciach z Zorią Ługańsk czy Ordabasami (oba mecze 2:2).

Lech Poznań natomiast dwa razy wygrywał – z Zagłębiem Lubin w lidze 2:0 i Wisłą Płock w sparingu (4:0), ale i poniósł porażkę w towarzyskim starciu z Szachtarem (1:3).

Gdzie oglądać Jagiellonia – Lech Poznań? Transmisja i godzina

Mecz Jagiellonia Białystok – Lech Poznań odbędzie się 17 lutego 2024 roku. Pierwszy gwizdek został przewidziany na godzinę 17:30. Będzie to starcie w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Oczywiście nie zabraknie bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Mecz obejrzysz na Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport. Wolisz śledzić rywalizację w sieci? Będzie to możliwe na platformie internetowej Canal+ online.