Jagiellonia – Widzew typy, zakłady, kursy, gdzie obejrzeć? (22.07)

Przed nami pojedynek drużyn, które na inaugurację sezonu 2022/23 PKO Ekstraklasy pokazały się z dobrej strony. Faworytem jest oczywiście Jaga, a jak będzie w rzeczywistości?

Jagiellonia – Widzew typy bukmacherskie (22.07.2022)

Zaczynamy dość standardowo, a więc od zaprezentowania, jak wyglądają nasze na mecz Jagiellonia – Widzew typy i kursy wystawione przez zakłady bukmacherskie.

Przed nami zacięty pojedynek?

W naszym odczuciu należy spodziewać się zaciętego meczu Jagi z Widzewem. Jagiellonia na inaugurację sezonu 2022/23 pokonała 2:0 Piasta Gliwicie i widać, że ekipa Macieja Stolarczyka u progu nowej kampanii PKO Ekstraklasy jest bardziej poukładana, niż pod wodzą Piotra Nowaka. Widzew Łódź co prawda przegrał w pierwszej kolejce 1:2 z Pogonią, ale w Szczecinie napędził stracha gospodarzom. Łodzianie wyszli na prowadzenie w 18 minucie meczu, kiedy gola strzelił Bartłomiej Pawłowski, ale później Portowcy odpowiedzieli dwoma trafieniami i zainkasowali trzy punkty. Niemniej jednak, beniaminek pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Jagiellonia Widzew typy

Stąd przewidujemy, że na mecz Jagiellonia – Widzew typy na zacięty mecz mogą się sprawdzić. Aż w 3 z 4 ostatnich bezpośrednich konfrontacji białostoczan z łodzianami padał remis, w tym, w dwóch ostatnich spotkaniach. Naszym zdaniem warto zaryzykować i kolejny raz postawić na podział punktów.

Uważamy także, że oba zespoły nie zaserwują nam wielu bramek. Analizując przed Jagiellonia – Widzew kursy, wysnuliśmy wniosek, że warto pokusić się o zakład under 2.5 gola w meczu. Zwłaszcza, że w każdym z 4 ostatnich bezpośrednich pojedynków Jagi i Widzewa padały maksymalnie dwie bramki.

Reasumując zatem, spodziewamy się zaciętego widowiska, a nasze na Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź typy to remis i poniżej 2.5 gola w całym spotkaniu.

Ostatnie bezpośrednie spotkania

  • Jagiellonia – Widzew 0:0
  • Widzew – Jagiellonia 1:1
  • Jagiellonia – Widzew 1:0

Trzy ostatnie mecze i dwa remisy. To na pewno daje do myślenia w kontekście zakładów. Warto też zwrócić uwagę, jak już zresztą wspomnieliśmy, na małą liczbę strzelanych bramek w meczach Jagielloni Białystok z Widzewem Łódź.

Ostatnie mecze Jagielloni Białystok

  • Jagiellonia – Piast 2:0
  • Jagiellonia – Ruch Lwów 1:2
  • Jagiellonia – Chojniczanka 2:0

Do dwóch meczy towarzyskich nie przywiązywalibyśmy specjalnej wagi, ale wygrana 2:0 z Piastem może imponować. Pokazuje, że podopieczni Macieja Stolarczyka u progu nowego sezonu są w dobrej formie.

Ostatnie mecze Widzewa Łódź

  • Pogoń – Widzew 2:1
  • Widzew – Stal Rzeszów 6:2
  • Widzew – Puszcza 1:0

Widzewiacy dobrze zakończyli sezon przygotowawczy, a w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy z Pogonią także zaprezentowali się nieźle. Ostatecznie nie wywieźli ze Szczecina nawet punktu, ale mogą być podbudowani swoją grą przeciwko faworyzowanym Portowcom.

Kiedy i o której mecz Jagiellonia – Widzew?

Spotkanie to zostanie rozegrane w piątek, 22 lipca 2022 roku, o godzinie 20:30.

Transmisja Jagiellonia – Widzew: gdzie obejrzeć?

Transmisja między innymi na Canal+ Sport 3, Canal+ Sport oraz TVP Sport.