Jerzy Krawczyk chce piłkarzy z charakterem

Powiślak Końskowola w rundzie jesiennej nie rozczarował, ale przy odrobinie szczęścia piłkarze tego klubu mogli zakończyć rok na wyższym miejscu w tabeli. Zdaniem trenera żółto-niebieskich prowadzonej przez niego drużynie brakowało niuansów, dlatego zimą do zespołu mają dołączyć zawodnicy z charakterem.

Piłkarze IV-ligowca po raz ostatni w tym roku na wspólnych zajęciach spotkali się 29 listopada. – Trochę wydłużyliśmy sobie rundę. Teraz zawodnicy dostali wolne, ale wykonują określoną pracę – zapewnia Jerzy Krawczyk.

Trener Powiślaka Końskowola nie ma wiedzy, jakoby któryś z jego podopiecznych chciał opuścić drużynę lub sprawdzić się w lepszym klubie. – Każdy sobie coś planuje, ale trzyma to dla siebie. Uważam, że zostaniemy z tą kadrą, jaką mieliśmy do dyspozycji jesienią, lecz musimy być przygotowani na niespodzianki – zdaje sobie sprawę coach.

Jerzy Krawczyk chce, aby prowadzona przez niego drużyna wiosną była mocniejsza. – Prowadzimy już wstępne rozmowy, wszystko idzie w dobrym kierunku. Mamy na oku dwóch, trzech zawodników. Zdajemy sobie jednak sprawę, że zimą jest trudniej o transfery – uchyla rąbka tajemnicy szkoleniowiec.

Żółto-niebiescy zimą chcieliby pozyskać po jednym piłkarzu do każdej formacji. – Przydaliby się obrońca, rozgrywający i napastnik, ewentualnie bramkarz. Szukamy zawodników z charakterem, którzy wniosą coś do zespołu. Brakowało nam niuansów, bo jesienią kadrę mieliśmy nie najgorszą – kończy trener.

PLAN SPARINGÓW POWIŚLAKA KOŃSKOWOLA

4.02 – Avia Świdnik
11.02 – Motor Lublin CLJ
15.02 – MKS Ryki
18.02 – Energia Kozienice
25.02 – Orlęta Radzyń Podlaski
4.03 – Wisła II Puławy.