Jest zwycięstwo i jest pudło!

Futsaliści AZS UMCS Lublin mogą cieszyć się z trzeciego miejsca w grupie południowej I ligi! Swoje zadanie wykonali bezbłędnie, a sprawę ułatwiła im drużyna z Bochni, która oddała swoje spotkanie walkowerem. 

Ostatnie spotkanie sezonu “Dziki” musiały rozgrywać w nielubianej hali Uniwersytetu Przyrodniczego, ze względu na toczony w tym samym czasie w hali Globus bój o mistrzostwo szczypiornistek MKS. To jednak nie przeszkodziło im w pewnym rozprawieniu się z dużo niżej notowanym rywalem Heiro Rzeszów. Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando gospodarzy – przed przerwą dwie bramki zdobył Marco Aurelio, a po jednej dołożyli Jakub Drzewiecki i Łukasz Gromba. Na szczególne słowa uznania zasługuje to ostatnie trafienie po świetnym rozegraniu piętą w środku pola z Michałem Zgierskim. W tym czasie goście nie potrafili odpowiedzieć żadnym golem.

W drugiej połowie do siatki trafił Marek Lenartowicz oraz dwukrotnie Łukasz Mietlicki, który minął dwóch rywali jednym zwodem i uderzył w samo okienko. Dwie bramki zdobyli także przeciwnicy, głównie dzięki nieco mniej zaangażowanej postawie pewnych swojego lublinian. Wysoka wygrana ostatecznie dała akademikom 37 punktów w dorobku oraz upragnione trzecie miejsce w tabeli, na które zapracowali sobie fantastyczną rudną rewanżową. Rywale z Rzeszowa zakończyli sezon z 15 oczkami i na 11 pozycji w tabeli.

Komentarz trenera

Artur Gadzicki– Raczej nie mieliśmy większych problemów, chociaż w drugiej połowie momentami chłopakom udzieliła się majówka… Hala UP wyjątkowo nam nie leży, ale to był termin obligatoryjny, chociaż próbowaliśmy przekładać na środę. Nawierzchnia jest zupełnie inna, ale taka sama dla dwóch drużyn. Cieszymy się z przyzwoitego spotkania, trzech punktów i trzeciego miejsca. Słowa uznania dla chłopaków. 

AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 7:2 (4:0)
Bramki: Marco Aurelio x2, Łukasz Mietlicki x2, Łukasz Gromba, Jakub Drzewiecki, Marek Lenartowicz

AZS UMCS: Górski – Boniaszczuk, Mietlicki, Banachiewicz, Ławicki oraz Bijas, Drzewiecki, Zgierski, Kozioł