Juniorzy Motoru Lublin na plus z Lublinianką

Pierwsze sparingi w zimowym okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze Motoru Lublin CLJ oraz Lublinianki. Na bocznym boisku Areny Lublin podopieczni Tomasza Jasika pokonali IV-ligowca 2:1.

Tomasz Jasik:

O PRZEBIEGU MECZU

Możemy być zadowoleni z tego spotkania. Zagraliśmy w mocno odmłodzonym składzie, testując sporo chłopaków z juniorów młodszych między innymi z rocznika 2002, a jednego nawet z rocznika 2003. Wygraliśmy z czołową drużyną IV ligi i ci zawodnicy pokazali się z dobrej strony. W drugiej połowie to rywale mieli przewagę, ale należy pochwalić nasz zespół. Utrzymaliśmy korzystny wynik do końca, a kilka okazji do podwyższenia wyniku też sobie stworzyliśmy. Popełniliśmy co prawda kilka błędów i po jednym z nich Lublinianka strzeliła gola, lecz po błędzie przeciwnika my także zdobyliśmy pierwszą bramkę.

O PROGNOZACH TRANSFEROWYCH

Kolejni chłopcy z naszych drużyn pokazują, że poziom seniorski nie jest dla nich straszny. Myślę, że będziemy z nich częściej korzystać i odważniej wprowadzać do Centralnej Ligi Juniorów. Być może w późniejszym okresie poszukamy jakichś wzmocnień, ale bardziej na zasadzie uzupełnień. Należy sobie zdawać sobie sprawę z tego, że trudno sprowadzić zawodnika, który dorówna naszych piłkarzom lub będzie lepszy od nich, bo mamy wysoki poziom. Jesteśmy uzależnieni od pierwszej drużyny, ale jeżeli będziemy dysponować całym obecnym składem, to jesteśmy w stanie utrzymać się w lidze.

Dariusz Bodak:

Najważniejsze dla nas było wybieganie i wykonanie pracy. Wiadomo, że chciałoby się wygrywać każde mecze, ale nie zawsze jest to możliwe. Poziom juniorów Motoru Lublin jest bardzo wysoki. Fizycznie rywale bardzo dobrze wyglądali. Nam w pierwszej połowie brakowało dokładności. To nie jest jeszcze ten okres, żeby wymagać od zawodników gry taktycznej i odpowiednich zachowań boiskowych, choć każdy z nich powinien dać trochę więcej od siebie. Nie zagrali z nami Maksymilian Żuber i Jarosław Milcz, którzy narzekają na problemy zdrowotne.

O ZAWODNIKACH TESTOWANYCH

Rotowaliśmy składem w tym spotkaniu i niektórym zawodnikom pozmienialiśmy pozycje. Postanowiliśmy, że w pierwszych dwóch sparingach spróbujemy czegoś nowego. Testowaliśmy w tym meczu trzech piłkarzy, którzy grają na pozycjach pomocników. Dalej będą z nami pracować i będziemy dawać im szanse. Dwóch z nich trenuje z nami już dłuższy czas. Jeden przeniósł się na studia do Lublina i był z nami od listopada. Natomiast drugi grał w klasie okręgowej, ale cały czas z nami trenował i już wcześniej podjęliśmy decyzję, że do nas dołączy, zwłaszcza że to młodzieżowiec.

Motor Lublin – Lublinianka 2:1 (2:1)
Bramki: Jakub Pryliński 14′, Wiktor Kłos 25′ (rzut karny) – Jakub Bednara 16′

Motor: (I połowa) Ukalisz – Baryła, Zbiciak, Dobrzyński, Giletycz – Zdunek, Kołoczek, Ćwik, Kłos, Pryliński – Ściegienny; (II połowa) Grzywaczewski – P. Drozd, Gontarz, Futrzyński, Celmer – Zieliński, M. Drozd, Knap, Pęcak, Dajer – Brzozowski.

Lublinianka: Lipski – Wszołek, Mulawa, Giza, Kowalczyk – zawodnik testowany I, Stępień, Bednara, Rejmak – Rapa oraz Toruń, Dzyr, Ptaszyński, Rasiński, Kuzioła, Baran, Trochimczuk, dwóch zawodników testowanych.