Juniorzy starsi Motoru Lublin rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

Juniorzy starsi Motoru Lublin rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

9 stycznia przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli juniorzy starsi Motoru Lublin. Tomasz Jasik na premierowym treningu miał do dyspozycji 21 piłkarzy.

W zajęciach nie uczestniczył żaden nowy zawodnik. – Było za to dwóch wyróżniających się chłopaków z drugiej drużyny juniorów starszych. Konkretniej, Adrian Rapa i Jakub Sawa. To ofensywni piłkarze, którzy najlepiej czują się na skrzydle i w ataku. Chcemy im się przyjrzeć w okresie przygotowawczym – wyjaśnia Tomasz Jasik.

Motor nie zamyka się na piłkarzy z zewnątrz. W najbliższych dniach do drużyny dołączy dwóch graczy. – Nazwisk nie będę podawał, bo nie mamy jeszcze zgody od ich macierzystych klubów. Powiem tylko, że jeden jest środkowym pomocnikiem i będzie dla nas wzmocnieniem, a drugi to skrzydłowy – dodaje trener.

Żółto-biało-niebieskich barw nie będzie reprezentował Jan Pelc, który wziął udział w listopadowym sparingu pierwszego zespołu z Lublinianką (7:2). 19-latek trafi najprawdopodobniej do JKS-u 1909 Jarosław.

We wtorkowym treningu nie wziął udziału przeziębiony Piotr Kożuchowski. – Pozostali uczestniczyli w ćwiczeniach i nie zapowiada się, by zimą ktoś miał od nas odejść – wyjaśnia szkoleniowiec.

W środę lublinianie będą ćwiczyli w siłowni, a w sobotę przejdą testy motoryczne. – Od poniedziałku ruszamy z mocnymi treningami – zapowiada Tomasz Jasik. 27 stycznia Szymon Rak i jego koledzy rozegrają pierwszy sparing. Rywalem Motoru będą juniorzy starsi Tomasovii Tomaszów Lubelski.

PLAN SPARINGÓW MOTORU LUBLIN CLJ

27.01 – Tomasovia Tomaszów Lubelski (juniorzy starsi)
31.01 – Podlasie Biała Podlaska
4.02 – Lublinianka
18.02 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
24.02 – Stal Kraśnik
3.03 – Stal Rzeszów (juniorzy starsi).

fot. Robert Romaniuk