Już myślą o Cracovii

Po wspaniałym zwycięstwie z Pogonią Szczecin zachwytom nad piłkarzami Górnika Łęczna nie ma końca. Dziennikarze platformy NC+ wspólnie z Ekstraklasą S.A. wybrali Grzegorza Bonina najlepszym zawodnikiem siódmej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Tymczasem na zgrupowanie swoich reprezentacji narodowych udali się pozostali bohaterowie – Fiodor Cernych i Shpetim Hasani. Pozostali podopieczni Jurija Szatałowa wyjechali na zgrupowanie do Parczewa.

Gdyby Bonin był młodszy, trafiłby do kadry – zachwycają się piłkarscy eksperci. Faktycznie występ Grzegorza Bonina przeciwko Pogoni Szczecin był dla niego jednym z najlepszych meczów w karierze. Cofnijmy się jednak ponad dziesięć lat wstecz. Niespełna 21-letni wychowanek Mewy Gniew trafia na testy do III-ligowego Radomiaka Radom. Co w tym dziwnego? W zasadzie nic poza tym, że w Radomiu o przyjeździe zawodnika… nie wszyscy wiedzieli. Ówczesny trener tego klubu – Włodzimierz Andrzejewski – chciał sprawdzić skutecznego napastnika Wisły Nowe, Igora Kucenkę, który miał pomóc “Warchołom” w awansie do II ligi. Razem z ukraińskim snajperem do Radomia przyjechał Bonin. Początki nie były łatwe, ale obaj pozostali przy Struga 63. O Kucence mało kto w Polsce pamięta, a bohater Łęcznej metodą małych kroków trafił do reprezentacji Polski, w której rozegrał jedno oficjalne spotkanie. Wydawało się, że po nieudanej przygodzie z Polonią Warszawa w rozgrywkach 2011/2012, jego kariera zaczyna się kończyć. Wychowanek Mewy Gniew przez dwa sezony występował w… czterech klubach! W końcu trafił do Łęcznej, gdzie pomógł Górnikowi w awansie do T-Mobile Ekstraklasy, a teraz ma szansę rozegrać sezon życia. Po sobotnim meczu z Pogonią Szczecin Grzegorz Bonin został uznany najlepszym graczem siódmej kolejki T-Mobile Ekstraklasy.


Piłkarze Górnika Łęczna po dwóch dniach odpoczynku udali się dziś w podróż do oddalonego o około 50 kilometrów – Parczewa. Tam mają szlifować formę przed meczem z Cracovią. Czasu jest bardzo dużo, bowiem z powodu przerwy na zgrupowanie reprezentacji w ten weekend T-Mobile Ekstraklasa pauzuje. Jurij Szatałow chce jednak jak najlepiej spożytkować najbliższe dni i popracować nad największymi mankamentami i słabościami zespołu. Zadanie będzie miał nieco utrudnione, bowiem z Górnikiem nie trenują – Fiodor Cernych i Shpetim Hasani – którzy udali się na obozy swoich narodowych kadr. Reprezentant Kosowa ma postraszyć bramkarza Omanu, a Litwin spróbuje napsuć krwi defensywie Zjednoczonych Emiratów Arabskich i San Marino. Obaj piłkarze na Lubelszczyznę powrócą dopiero 9 września.

W najbliższy piątek (5.09) w Łęcznej piłkarze Górnika będą mieli okazję raz jeszcze pokazać się swoim fanom i przećwiczyć warianty, które trenować będą w Parczewie. Sztab szkoleniowy na ten dzień zaplanował bowiem mecz sparingowy z litewską Suduvą Mariampol. Początek spotkania o godzinie 14:00.