Kadra Avii Świdnik na rundę jesienną sezonu 2016/2017

Kadra Avii Świdnik na rundę jesienną sezonu 2016/2017

Mimo że do startu sezonu 2016/2017 pozostało już bardzo niewiele czasu w Avii Świdnik nadal mnóstwo niewiadomych. Po odejściu Kamila Oziemczuka czy Marcina Byszewskiego żółto-niebiescy nie będą już tym samym zespołem. Cała nadzieja w trenerze Jacku Ziarkowskim, który podjął się niełatwej misji poskładania drużyny na nowo.

PRZED SEZONEM SŁÓW KILKA…

O oknie transferowym

Jacek Ziarkowski:Jedno wielkie zamieszanie. Sprawdzaliśmy wielu zawodników, a mieliśmy mało czasu. Nie wiedzieliśmy jak potoczy się sytuacja w klubie i do tej pory nie mamy dogranych spraw personalnych. Musiałem pracować z ludźmi, których przyszłość była nieznana. Nie była to komfortowa sytuacja, ale staraliśmy się to wszystko poskładać. Będzie to inna drużyna, ale mam nadzieję, że nie gorsza od tej, którą mieliśmy w tamtym sezonie.

O sparingach

Jacek Ziarkowski: – W każdym meczu sparingowym graliśmy na dwie jedenastki. Sprawdzaliśmy wielu ludzi. Nie graliśmy w zestawieniu, w którym chcielibyśmy wystąpić w meczu mistrzowskim. Spotkania kontrolne były lepsze i słabsze. Tak naprawdę teraz liga nas zweryfikuje. Czekamy na pierwszy mecz i sam jestem ciekawy, jak to wszystko się ułoży. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku.

Pierwszy mecz (Podhale Nowy Targ)

Jacek Ziarkowski:Wiem, że Podhale to solidny i poukładany zespół, groźny dla każdego w tej lidze. Po części upatruję go jako jednego z faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Ta drużyna się wzmocniła i celuje w wysoką pozycję. Poza tym nie zapominajmy, że to górale, a więc zespół grający bardzo ambitnie, z charakterem i groźny przy stałych fragmentach gry. Chcemy skonfrontować się z rywalami z tamtej ligi i jesteśmy ciekawi, jak wypadniemy na ich tle.


LETNIE GRY SPARINGOWE AVII ŚWIDNIK

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 4:2 (2:1)
Bramki dla Avii: zawodnik testowany II 20′, zawodnik testowany IV 35′, zawodnik testowany V 65′, Robert Kazubski 80′

Avia: Gieresz (46′ Zawiślak) – Barański (60′ Feret), Szymala (46′ zawodnik testowany V), J. Niewęgłowski (46′ Kazubski), zawodnik testowany I (46′ Maciejewski) – zawodnik testowany II (46′ D. Niewęgłowski), Orzędowski (60′ Kozłowski), Wołos (46′ Bogusz), zawodnik testowany III (60′ Wójcik) – zawodnik testowany IV (60′ Żubr), Nowak (46′ Białek)

Avia Świdnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:1 (1:1)
Bramki dla Avii: Sebastian Orzędowski 34′, Jakub Mażysz 70′, zawodnik testowany 80′, zawodnik testowany 85′

Avia: Zacharski – Wołos, Górski, Szymala, Barański, Nowak, Kamola, Orzędowski, Wołos, Mażysz, Majda oraz Gieresz, zawodnik testowany I, Maciejewski, zawodnik testowany II, Feret, Bogusz, Orzędowski, zawodnik testowany III

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Avia Świdnik 3:0 (2:0)

Avia: Gieresz – Barański, zawodnik testowany I, Szymala, Kazubski, Orzędowski, Bogusz, Nowak, Mi. Wołos, Ma. Wołos, Mażysz oraz Zacharski, Maciejewski, Majda, Kamola, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV

Wisła Puławy – Avia Świdnik 4:1 (1:1)
Bramka dla Avii: Wojciech Białek 26′

Avia: Gieresz (62′ Zawiślak) – Barański, Szymala (68′ zawodnik testowany), Maciejewski, Kazubski (46′ Mi. Wołos), Orzędowski, Jeleniewski (46′ Bogusz, 62′ Kalita, 76′ Kamola), Kalita (46′ A. Nowak), Mroczek (46′ Ma. Wołos), Czułowski (46′ Skowroński), Białek (75′ Mażysz)

Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 1:4 (0:2)
Bramki dla Avii: Adam Nowak 5′, 14′, Wojciech Białek 71′, Roman Skowroński 79′

Avia: Zacharski – Kazubski, J. Szymala, zawodnik testowany I, Barański, Orzędowski, Nowak, Mroczek, Jeleniewski, Czułowski, Białek oraz Gieresz, Maciejewski, zawodnik testowany II, Skowroński, Ma. Wołos, Kozłowski, Herda, Kalita, Dobrowolski.


LETNIE TRANSFERY AVII ŚWIDNIK

Odeszli: Kamil Oziemczuk (Motor Lublin), Marcin Byszewski (Olimpia Zambrów), Patryk Grzegorczyk (Powiślak Końskowola), Konrad Podstawka (Świdniczanka Świdnik Duży, wypożyczenie), Krystian Joć (szuka klubu)

Przyszli: Patryk Czułowski (Lublinianka), Karol Kalita (Wisła Puławy), Mateusz Herda (Stal Mielec), Roman Skowroński (Orzeł Wierzbica), Bartłomiej Kozłowski (Motor Lublin CLJ), Michał Jeleniewski (LKS Trawniki), Krystian Mroczek (Motor Lublin)

W trakcie załatwiania: Patryk Dobrowolski (Górnik Łęczna).


KADRA AVII ŚWIDNIK NA RUNDĘ JESIENNĄ SEZONU 2016/2017

Bramkarze: Łukasz Gieresz, Konrad Zacharski, Mateusz Zawiślak

Obrońcy: Robert Kazubski, Michał Maciejewski, Jakub Szymala, Karol Barański, Rafał Feret, Mateusz Herda, Bartłomiej Kozłowski

Pomocnicy: Wiktor Bogusz, Sebastian Orzędowski, Kamil Starok, Adam Nowak, Mateusz Wołos, Patryk Czułowski, Michał Jeleniewski, Krystian Mroczek

Napastnicy: Wojciech Białek, Bartłomiej Mazurek, Karol Kalita, Roman Skowroński.