Kadra Hetmana Zamość na rundę jesienną sezonu 2019/2020

Kadra Hetmana Zamość na rundę jesienną sezonu 2019/2020

Hetman Zamość w sezonie 2018/2019 okazał się najlepszą drużyną w rozgrywkach IV ligi lubelskiej. Latem zespołu nie opuścił żaden z ważnych graczy, a dodatkowo trener Jacek Ziarkowski sięgnął po kilku nowych zawodników. Czy to pozwoli na spokojne utrzymanie w gronie III-ligowców?

PRZED SEZONEM SŁÓW KILKA

O oknie transferowym:

Jacek Ziarkowski (trener Hetmana Zamość): Prowadzimy jeszcze rozmowy z młodzieżowcami, których chcielibyśmy mieć w kadrze. Transfery, które już poczyniliśmy w letnim okienku transferowym, satysfakcjonują nas, choć przydałby nam się jeszcze zawodnik grający na skrzydle. Trzeba też przyznać, że młodzi chłopcy fajnie prezentują się na treningach i wcześniej w sparingach. Najważniejsze, że mamy w miarę szeroką kadrę i dzięki temu jest rywalizacja w zespole, a to już daje komfort pracy.

O okresie przygotowawczym: 

Jacek Ziarkowski: Bardzo ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym i chwała za to zawodnikom, bo widać było, że przykładają się do ćwiczeń. Mam nadzieję, że przyniesie to efekty w rozgrywkach, ponieważ mamy świadomość, że III liga to inne wymagania. Podchodzimy jednak do tego na chłodno. Nie boimy się wyzwań i chcemy sprawiać niespodzianki. Cieszy też to, że obyło się bez kontuzji. 

O pierwszym meczu (z Orlętami Radzyń Podlaski):

Jacek Ziarkowski: Graliśmy z tym zespołem w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski, więc mamy pewien obraz tego, co nas czeka. Na pewno przed nami trudne zadanie, ponieważ Orlęta Radzyń Podlaski to nieprzewidywalny zespół potrafiący robić niespodzianki wtedy, kiedy nikt już na nich nie liczy. Rywale potrafią z każdej sytuacji wyjść obronną ręką i muszę swoją drużynę przestrzegać przed jakimś hurraoptymizmem. 

O celu:

Jacek Ziarkowski: Nie stawiamy sobie daleko idących celów. W każdym meczu gramy o zwycięstwo. Chcemy wyraziście wejść w III ligę i pokazać, że jesteśmy znaczącą siłą oraz że potrafimy nawiązać równorzędną walkę z innymi. Co nam to da na półmetku, to zobaczymy. Być może wtedy wyznaczymy sobie nowe cele. 


LETNIE GRY SPARINGOWE HETMANA ZAMOŚĆ

Hetman Zamość – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:0
Motor Lublin – Hetman Zamość 2:0
Sokół Sieniawa – Hetman Zamość 0:1
Wisła Puławy – Hetman Zamość 1:2
Lublinianka – Hetman Zamość 0:6


LETNIE TRANSFERY HETMANA ZAMOŚĆ

Odeszli: Damian Rusiecki (Świdniczanka Świdnik Mały), Kacper Kowalczyk (Świdniczanka Świdnik Mały), Cezary Pęcak (powrót z wypożyczenia do Motoru Lublin)

Przyszli: Andrzej Sobieszczyk (Motor Lublin), Rafał Kursa (Chełmianka Chełm), Bruno Wacławek (Śląsk Wrocław CLJ), Adam Brzozowski (Hutnik Warszawa, wypożyczenie), Szczepan Popko (Górnik II Łęczna), Kacper Kopyciński (Motor Lublin, wypożyczenie), Jakub Buczek (Motor Lublin, wypożyczenie), Przemysław Koszel (Motor Lublin, wypożyczenie), Maciej Rzadkosz (Watra Białka Tatrzańska)


KADRA HETMANA ZAMOŚĆ NA RUNDĘ JESIENNĄ SEZONU 2019/2020

Bramkarze: Michał Amermajster, Andrzej Sobieszczyk, Kamil Tomczyszyn

Obrońcy: Przemysław Kanarek, Przemysław Żmuda, Dawid Daszkiewicz, Michał Dudek, Rafał Kursa, Adam Brzozowski, Kacper Kopyciński

Pomocnicy: Patryk Słotwiński, Rafał Kycko, Rafał Turczyn, Michał Skiba, Damian Pupeć, Dawid Skoczylas, Bruno Wacławek, Szczepan Popko, Jakub Buczek, Przemysław Koszel, Mikołaj Grzęda

Napastnicy: Mateusz Olszak, Paweł Myśliwiecki, Kamil Oziemczuk, Maciej Rzadkosz.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)