Kanonada w Koninie

Kanonada w Koninie

Aż dziewięć bramek obejrzeli kibice w niedzielnym meczu Medyka Konin i AZS PSW Biała Podlaska rozgrywanego w ramach 16. kolejki Ekstraligi kobiet. Siedem z nich padło dla drużyny z Wielkopolski. – Wynik jest wysoki, ale mimo tego myślę, że mogliśmy z boiska zejść z podniesionymi głowami. Staraliśmy grać się w piłkę, bo dłużej utrzymywaliśmy się przy futbolówce niż rywalki i konstruowaliśmy ciekawsze akcje, a trzeba powiedzieć, że boisko temu nie sprzyjało. Z przyczyn losowych źle ułożył nam się ten mecz. W pierwszej połowie musiałem dokonać wymuszonej zmiany, ponieważ kontuzji doznała Natalia Stasikowska. Gospodynie były skuteczne i wykorzystały trzy rzuty karne, które były problematyczne. Nie chciałbym jednak się tym tłumaczyć, bo przecież przegraliśmy 2:7. Cieszy to, że nie przestraszyliśmy się przeciwnika i do końca zagraliśmy ambitnie – mówi Michał Kwiecień.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce AZS PSW Biała Podlaska podejmie AZS PWSZ Wałbrzych (17 marca, 11:00).

Medyk Konin – AZS PSW Biała Podlaska 7:2 (3:1)
Bramki: Dominika Kopińska 11′, 90′, 90+1′, Natalia Chudzik 29′ (rzut karny), 42′ (rzut karny), 50′, 69′ (rzut karny) – Dominika Kopińska 16′ (gol samobójczy), Dominika Gąsieniec 77′

AZS PSW: Snopczyńska – Sosnowska, Karplyuk, Edel, Niedbała – Wołos, Cieśla, Michalska (70′ Mikołajczak), Gąsieniec (80′ Gocel), Lefeld – Stasikowska (39′ Płoska).

Żółte kartki dla AZS PSW: Yuliya Karplyuk, Ewa Cieśla
Czerwona kartka: Anita Snopczyńska 80′ (za faul).