Kapitalny finisz młodych motorowców! Faworyt CLJ-ki przegrał przy Zygmuntowskich

Kolejne spotkanie na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich rozegrali juniorzy Motoru Lublin. W zaległym meczu 5. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów podopieczni Tomasza Jasika w samej końcówce odwrócili wynik przeciwko czołowej ekipie w skali całego kraju – Jagiellonii Białystok.

KOMENTARZ TRENERA

Tomasz Jasik: – Spotkanie do 75. minuty raczej pod dyktando Jagiellonii, która miała więcej sytuacji, więcej z gry, którą prowadziła. Ponadto Daniel Karczewski obronił rzut karny. W 3. minucie Patryk Szysz, a potem Olaf Martynek mieli setki z kontr. Około 70. minuty nasze zmiany zaczęły wnosić więcej niż te białostoczan. Strzeliliśmy gola na 1:1, potem mieliśmy trzy sytuacje, by wygrać. W 3. minucie doliczonego czasu gry dopięliśmy celu. Fajne, budujące zwycięstwo. Pierwszy gol to akcja Bartka Tkaczuka, który dograł piłkę wzdłuż bramki i Kacper Waniowski strzelił z bliska. Potem klepka między kilkoma zawodnikami i prostopadłe podanie do Olafa, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Martynek, Tkaczuk i Przemek Ilczuk – dzięki zejściu Szysza i Szymona Kamińskiego z pierwszego zespołu – mogli odpocząć, dlatego też pomoc Patryka i Szymona była dla nas bardzo ważna.

Już w niedzielę o 14:00 lublinianie zagrają w Krakowie z Wisłą.

Motor Lublin – Jagiellonia Białystok 2:1 (0:1)
Bramki dla Motoru: Kacper Waniowski 84′, Olaf Martynek 90+3′

Motor: Karczewski – Goliszewski, Kożuchowski, Chyła (75′ Waniowski), Pioś, Buczek (60′ Ilczuk), Waszczyński (46′ Martynek), Cichocki, Szysz (65′ Tkaczuk), Koszel, Kamiński.

Żółte kartki dla Motoru: Dorian Goliszewski, Mateusz Chyła.