W Kielcach gra im się dobrze. Górnik w piątek zmierzy się z Koroną

Piłkarze Górnika Łęczna nie przegrali żadnego z trzech ostatnich spotkań na Stadionie Miejskim Arena Kielc. W piątek zielono-czarnym będzie bardzo trudno podtrzymać ten trend. Korona w tym sezonie przed własną publicznością wygrała siedem z jedenastu spotkań.

W tym roku piłkarze z Kielc grają w kratkę. Na inaugurację wiosny żółto-czerwoni przegrali na wyjeździe z Wisłą Kraków (0:2), by następnie ograć u siebie Wisłę Płock (4:2) i dostać srogie lanie w Gdyni od Arki (1:4).

Zimą do klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego przybyli m.in. bramkarz Milan Borjan, czy napastnik Ilijan Micanski. Ponadto, postawiono na zawodników mocno związanych z Kielcami, jak były piłkarz Górnika Łęczna Bartosz Kwiecień, Jakub Żubrowski, czy Michał Smolarczyk. Koronę opuścili za to m.in. Zbigniew Małkowski, Łukasz Sekulski, czy Tomasz Zając.

Wydaje się, że kielczanie dysponują podobnym potencjałem jak jesienią. Łęczyńska defensywa powinna zwrócić szczególną uwagę na duet Jacek KiełbMiguel Palanca. Polak i Hiszpan to najlepsi strzelcy ekipy Macieja Bartoszka. Obaj w bieżącej kampanii zdobyli w sumie jedenaście bramek na poziomie Lotto Ekstraklasy.

Zielono-czarni o równie skutecznym duecie mogą jedynie pomarzyć. Jeden z dwóch najlepszych strzelców Górnika Szymon Drewniak jest kontuzjowany. Na swoją szansę liczy natomiast Josimar Atoche. Peruwiańczyk jeszcze nie zadebiutował w zespole prowadzonym przez Franciszka Smudę, a do końca sezonu zasadniczego pozostało przecież już tylko siedem spotkań.

NA SKRÓTY

Korona Kielce – Górnik Łęczna

Kiedy?
Piątek, 3 marca 2017

Gdzie?
Stadion Miejski Arena Kielc przy ulicy Ściegiennego 8

O której?
18:00

Sędziuje: Paweł Raczkowski (Warszawa).

0 0 vote
Article Rating