Klaudia Lefeld: Razem cieszymy się z naszych sukcesów i płaczemy z powodu porażek (Wywiad)

Już w najbliższy weekend rundę wiosenną zainaugurują piłkarki nożne AZS PSW Biała Podlaska. Podopieczne Roberta Różańskiego sklasyfikowane są na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraligi i wiosną czeka je walka o utrzymanie. O przygotowaniach do rundy rewanżowej rozmawialiśmy z zawodniczką bialczanek Klaudią Lefeld.

Paulina Adamczuk – LUBSPORT.PL: Za Wami etap ciężkich przygotowań do rundy wiosennej. Jak podsumowałabyś ten okres?

Klaudia Lefeld (zawodniczka AZS PSW Biała Podlaska): Uważam, że był to dobrze przepracowany okres. Całą drużyną dawałyśmy z siebie wszystko na treningach, przykładałyśmy się do naszej pracy. W tym czasie jako zespół zyskałyśmy naprawdę wiele technicznie i mentalnie.

Sądzisz, że wiosną Wasza drużyna będzie mocniejsza niż w pierwszej części sezonu?

Do naszej grupy ciągle dochodzą nowe, młodsze dziewczyny. Wprowadzają one większą rywalizację na treningach, dzięki czemu każda z nas daje z sobie 100%. Jeżeli chodzi o formę sportową i dyspozycję, to mogę śmiało powiedzieć, że jest o wiele lepsza niż we wcześniejszym okresie. Zrobiłyśmy naprawdę duże postępy.

Jakie cele stawiacie sobie przed drugą częścią sezonu?

Naszym celem jest oczywiście jak największa ilość wygranych meczów i utrzymanie się w Ekstralidze.

Czy zimą w Waszym zespole doszło do zmian kadrowych?

Tak. Z naszej drużyny odeszła Ada Wiatrzyk. Mamy również dwie nowe zawodniczki. To Klaudia Płoska i Klaudia Oznańska.

W najbliższy weekend zainaugurujecie rundę wiosenną. Jest stres?

Każdy mecz jest dla mnie stresujący. Zawsze chcę wypaść jak najlepiej. Sytuacja w tabeli również dodatkowo dodaje tego stresu. Tak jest również i w tym przypadku. Bardzo zależy mi na tym, żeby cały mecz poszedł po naszej myśli, bez zbędnych niespodzianek i z jak największą liczbą zdobytych bramek.

Jakie nastroje panują w drużynie przed startem rozgrywek?

Każda z nas jest nastawiona optymistycznie i wierzy w umiejętności całej drużyny. Jesteśmy bardzo zdeterminowane i zrobimy wszystko, żeby osiągnąć nasz cel.

Jesteście po zimowym okresie przygotowawczym. Jak oceniłabyś zgranie Waszej drużyny?

Uważam, że jesteśmy zgranym zespołem. Każdy trening sprawia, że rozumiemy się bardziej na boisku, ale też w życiu prywatnym. Zawsze możemy na sobie polegać. Razem cieszymy się z naszych sukcesów i płaczemy z powodu porażek.