W Kocku dostali drugą szansę

Dobra gra piłkarzy Polesia Kock w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 nie poszła na marne. Po wycofaniu się z rozgrywek IV ligi lubelskiej przez Włodawiankę Włodawa gracze Zbigniewa Wójcika zachowali miejsce w stawce i tym razem chcą wykorzystać otrzymaną szansę.

Zawodnicy z Kocka na pierwszym treningu w letnim okresie przygotowawczym spotkali się 15 lipca. Na premierowych zajęciach stawiło się czternastu graczy, ale w kolejnych dniach frekwencja wzrosła. – W sumie treningi wznowiło dwudziestu piłkarzy. Pokazali się m.in. Damian Augustynowicz, Tomasz Gałązka i Kamil Szysiak. Stawił się też Damian Miazga, który wiosną nigdzie nie grał, ale to doświadczony zawodnik środka pola, który ma na swoim koncie występy na poziomie III ligi w Stali Poniatowa. Już zimą był blisko, by do nas trafić – mówi kierownik Polesia Leon Filipek.

Wśród ćwiczących byli też Marcin Zapał, czy Arkadiusz Adamczuk. – Marcin trenował z Lewartem Lubartów, ale zostaje z nami. Arek idzie na studia do Warszawy i tam ma czegoś szukać, lecz myślę, że jeszcze zostanie z nami – tłumaczy “kiero”.

W zajęciach nie uczestniczyli za to m.in. Paweł Kutnik, Andrzej Gruba, Patryk Mitura, czy Jakub Dobosz. – Cała czwórka jest poza krajem. Chciałbym podkreślić, że ćwiczy z nami jeszcze kilku juniorów: Ireneusz Mitura, Bartłomiej Mitura, Filip Sikorski, Grzegorz Nowakowski, czy Jakub Anyszekdodaje Leon Filipek. Ponadto, na testach w Lewarcie Lubartów przebywa Dominik Kula.

– Cieszymy się, że udało się utrzymać w lidze. Dzięki temu nie będzie rozbioru drużyny, na który się zanosiło. Współczujemy Włodawiance Włodawa, ale taka jest piłka. Musimy przygotować zespół do startu w IV lidze. Nie możemy popełnić takiego błędu, co w tamtym sezonie – kończy kierownik.

Polesie swój pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym rozegra 22 lipca o godzinie 10:00. W Kocku rywalem piłkarzy Zbigniewa Wójcika będzie MKS Ryki.

PLAN SPARINGÓW POLESIA KOCK

22.07 – MKS Ryki
26.07 – Sparta Rejowiec Fabryczny
28.07 – Unia Żabików
29.07 – Wisła II Puławy
2.08 – Górnik II Łęczna
5.08 – Wodniak Piotrawin-Łaziska.