Kolejna porażka Hetmana

Wciąż bez punktów w rozgrywkach ligowych w sezonie 2020/2021 pozostają zawodnicy Hetmana Zamość. W 5. kolejce III-ligowych zmagań zamościanie ulegli na wyjeździe Sokołowi Sieniawa 0:3. Podopieczni Jarosława Czarnieckiego, który w ostatnich dniach zastąpił na stanowisku szkoleniowca biało-zielono-czerwonych Michała Macka, nie najlepiej rozpoczęli niedzielną konfrontację na Podkarpaciu. W 13. minucie Grzegorz Gibki musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu amerykańskiego napastnika Daquana Kinga. Jeszcze przed przerwą Sokół prowadził już 2:0 po trafieniu Oskara Majdy. W końcówce rezultat na 3:0 ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Dominik Pikiel. Dla Hetmana porażka w Sieniawie to piąty przegrany mecz w obecnej kampanii. – Bardzo pozytywnie oceniam postawę zespołu w tym spotkaniu. Zawodnicy pokazali walkę, dużo biegali i próbowali grać w piłkę, atakując oraz tworząc sobie sytuacje do strzelenia bramki. Sokół Sieniawa to ograna i doświadczona drużyna, co było dostrzegalne na boisku. U nas młodzież jeszcze się ze sobą zgrywa. Wynik 3:0 jest sprawiedliwym rezultatem. W tym starciu było widać, że kilku naszych piłkarzy ma jeszcze pewne dolegliwości i regeneruje się, ale ci, którzy wystąpili, zaprezentowali się pozytywnie i gramy dalej – wyjaśnia dyrektor sportowy Hetmana Jan Cios.

W następnej kolejce Hetman Zamość podejmie Orlęta Radzyń Podlaski (26 sierpnia, 17:00).

Sokół Sieniawa – Hetman Zamość 3:0 (2:0)
Bramki: Daquan King 13′, Oskar Majda 39′, Dominik Pikiel 84′

Sokół: Zając – Grasza, Drelich, Kapuściński, Lis (86′ Kloc) – Majda (65′ Pikiel), Jędryas, Purcha, Burka, Hass (65′ Kasperkiewicz) – King (65′ Kitliński).

Hetman: Gibki – Wolanin, Jaroszyński, Myszka, Białousko (60′ Pokrywka) – Turczyn, Kruczkowski, Dajos, Baran (60′ Gierowski) – Cain, Grzęda.

Żółte kartki: Bartosz Grasza, Dawid Burka, Krzysztof Kasperkiewicz – Adrian Gierowski, Piotr Dajos
Sędziował: Adam Jamka (Kielce).