Kolejna przerwa Dzików

Futsaliści AZS UMCS Lublin w tym roku radzą sobie całkiem dobrze, co pokazały wygrane z takimi zespołami jak Cuprum Polkowice, czy też wysokie zwycięstwo nad UKS Ekom Futsal Nowiny. Jedyne na co narzekać mogą Dziki to częste przerwy w rozgrywkach, a wszystko wskazuje na to, że to nie koniec dłuższych pauz.

Aż trzy tygodnie musieli czekać zawodnicy Artura Gadzickiego, by przystąpić do ostatniej – wygranej 6:3 – potyczki z Marexem Chorzów. Jak się okazało, na kolejny mecz ligowy przyjdzie czekać Dzikom aż do… 22 marca. Spotkanie miało odbyć się tydzień wcześniej jednak na prośbę GKS-u Tychy zostało ono przesunięte.

Niestety, ale to jeszcze nie koniec przerw w rozgrywkach AZS UMCS Lublin. Według ligowego terminarza ekipa z Koziego Grodu 11 kwietnia miała zmierzyć się z EBS Futsal Kielce. Drużyna ta jednak wycofała się z rozgrywek I ligi futsalu, przez co akademicy poczekają na następny mecz aż do 18 kwietnia! Co to oznacza? Od spotkania z Solnym Miastem Wieliczka, który rozegrany zostanie 28 marca, na kolejne spotkanie lublinianom przyjdzie czekać następne trzy tygodnie! – Powiem szczerze, że wolałbym grać co tydzień, ale tak został ustalony terminarz i musimy sobie jakoś z tym radzić – nie narzeka Gadzicki.

Czasu na przygotowania więc nie zabraknie. Aktualnie drużyna AZS UMCS Lublin na swoich treningach skupia się nad takimi elementami, jak wytrzymałość zawodników. Trener chce poprawić wszelkie mankamenty, które towarzyszyły grze zespołu w ostatnich spotkaniach. Ze względu na tak długie przerwy, Artur Gadzicki zdecydował się na rozegranie sparingu z reprezentacją Halowej Ligi Amatorskiej Klubów Piłkarskich. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę w hali Uniwersytetu Przyrodniczego o godzinie 12:00. Czy z racji tak długich pauz można się spodziewać jeszcze innych meczów testowych? – Nie chcę przedobrzyć. Więcej sparingów nie planujemy – tłumaczy trener.

Oprócz Łukasza Gromby, który w ostatnim spotkaniu nadciągnął pachwinę, wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry. Na szczęście uraz Gromby nie wydaje się być groźny, ponieważ całkiem możliwy jest występ tego zawodnika już w najbliższym sparingu.

W walce o kolejne punkty w I lidze futsalu, ekipa Dzików 22 marca zagra w Tychach, z tamtejszym GKS-em.