Kolejne kluby z województwa lubelskiego nawiązały współpracę. Lubelski Węgiel Bogdanka sponsorem Chełmianki i BKS-u

Kolejne kluby z województwa lubelskiego nawiązały współpracę. Lubelski Węgiel Bogdanka sponsorem Chełmianki i BKS-u

W czwartek na specjalnie zwołanej konferencji klub Górnik Łęczna ogłosił nawiązanie współpracy partnerskiej z Chełmianką Chełm i BKS-em Lublin. Podczas spotkania zostały podpisane także umowy o sponsorowaniu Chełmianki i BKS-u poprzez spółkę Lubelski Węgiel Bogdanka. W konferencji udział wzięli: prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka Artur Wasil, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik, prezes Górnika Łęczna Piotr Sadczuk, prezes Chełmianki Chełm Grzegorz Gardziński, prezes BKS-u Lublin Robert Gromysz, byli zawodnicy klubu z Łęcznej: Artur Bożyk i Piotr Jaroszyński oraz czynni piłkarze: Przemysław Banaszak i Rafał Szady.

Bardzo cieszę się z tego spotkania, bo uważam, że dzieje się cenna rzecz, a mianowicie, nawiązujemy współpracę z dwoma klubami: z Chełmianką Chełm, której królem strzelców nie tak dawno temu był Przemek Banaszak, a teraz gra w Górnika Łęczna oraz BKS-em Lublin, który kształci dzieci i młodzież. Myślę, że wokół klubu z Łęcznej tworzymy miejsce, które może być oknem na świat. Uważam, że jest to ważna inicjatywa i że przyniesie ona korzyści wszystkim zainteresowanym podmiotom. Filozofią “Bogdanki” jest promowanie naszych dóbr, a nasza młodzież niewątpliwie jest takim dobrem. Liczę na owocną współpracę, która w przyszłości może być jeszcze rozszerzona – rozpoczął Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka.

Po nim głos zabrał Piotr Sadczuk, prezes zarządu Górnika Łęczna, który odczytał jeden z zapisów umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Górnikiem, Chełmianką i BKS-em: – “Mając na uwadze rozwój piłkarstwa na Lubelszczyźnie, strony niniejszej umowy zgodnie postanawiają, że tworzą partnerstwo, którego celem jest współpraca w obszarach szkoleniowo-sportowym, organizacyjnym i marketingowym”. Chciałbym dodać, że Górnik Łęczna będzie przodującym zespołem we współpracy z trzema klubami. Chwalimy się akademią, która jest naszym oczkiem w głowie, Szkołą Mistrzostwa Sportowego, a także certyfikacją, która zostanie niebawem oficjalnie ogłoszona. Górnik będzie jedynym lub jednym z dwóch klubów na Lubelszczyźnie posiadających najwyższą, bo złotą odznakę, co świadczy o tym, że mamy najlepszych trenerów, najlepszą bazę treningową oraz prezentujemy wysoki poziom organizacyjny. Chciałbym, żeby nasza współpraca faktycznie weszła w życie i młodzież trenująca na co dzień w tych klubach miała odpowiednie warunki, do tego by w poszukiwaniu rozwoju nie musiała wyjeżdżać poza nasze województwo. 

W podobnym tonie wypowiedział się także prezes Chełmianki Grzegorz Gardziński. – To jeden z ważniejszych dni dla naszego klubu, który w przyszłym roku będzie obchodził swoje 65-lecie. Porozumienia, które zawarliśmy wpisują się w kroki, które nasz klub chciał podjąć, mając na uwadze jego dalszy rozwój i spełnić marzenia piłkarskie naszego miasta. Dziękuję wszystkim, którzy wpłynęli na to, że te umowy były możliwe do zrealizowania. Wyrażam nadzieję, że przyniosą one obopólną korzyść i wpłyną na podniesienie poziomu piłkarskiego w naszym regionie. 

Umowy partnerskie pomiędzy Górnikiem Łęczna, Chełmianką Chełm oraz BKS-em Lublin zostały zawarte na czas nieokreślony.

–  W imieniu całej rzeszy naszych młodych zawodników chciałbym podziękować za podpisanie umowy sponsorskiej z Lubelskim Węglem Bogdanka, która zostanie wykorzystana do dalszego rozwoju naszej akademii piłkarskiej. Także staramy się o gwiazdkę, tyle że srebrną. Mamy nadzieję, że certyfikacja niedługo zostanie zakończona i BKS Lublin będzie pracował według bardzo wysokich standardów. Mamy wspólne korzenie, wspólne działania i ta współpraca bardzo nas cieszy. Wierzę, że wszyscy uzyskamy korzyści w obszarach szkoleniowo-sportowym, organizacyjnym i marketingowym – zaznaczył prezes BKS-u Robert Gromysz.

Na koniec głos zabrał prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik, który skierował słowa uznania do włodarzy klubów sportowych. – Cieszę się, że jestem na spotkaniu, które może okazać się historyczne. Po latach zaczęliście państwo dzielić się dla potrzeb lubelskiej piłki i staracie się być tym sercem, które powoduje, że rodzic czy dorosły powie do dziecka: “młody, możesz pójść i rozwijać się do klubu ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego, Centralną Ligą Juniorów i podstawowymi warunkami, które są spełnione”. Więcej niż 50% zawodników w takiej sytuacji chętnie zostanie w regionie. Pozostaje tylko pogratulować, że doprowadziliście do takich działań, które mają służyć lubelskiej piłce. Macie mocny potencjał, dobrze szkolicie, a problemy w bazie treningowej, które są, da się z pewnością rozwiązać. Trzeba liczyć, że ta współpraca na różnych płaszczyznach przyniesie efekty.