Kolejny piłkarz odchodzi z Hetmana Żółkiewka?

Damian Koprucha nie jest jedynym zawodnikiem, który w przerwie zimowej najprawdopodobniej opuści Hetman Żółkiewka. Blisko odejścia z beniaminka III ligi lubelsko-podkarpackiej jest również Marek Szponar, który wciąż nie bierze udziału w treningach z zespołem. Na zajęciach stawia się natomiast Daniel Chariasz.

Waldemar Wiater od samego początku okresu przygotowawczego powtarza, że priorytetem dla jego zespołu są wzmocnienia na co najmniej dwóch pozycjach. Hetman Żółkiewka chciałby pozyskać środkowego obrońcę i napastnika. Dlatego od pierwszego treningu z beniaminkiem III ligi lubelsko-podkarpackiej ćwiczy stoper Łady 1945 BiłgorajGrzegorz Mulawa. 26-letni zawodnik w najbliższą sobotę (31. stycznia) będzie miał pierwszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, w spotkaniu z POM-em Iskrą Piotrowice. – Grzesiek jest obserwowany i po kolejnych grach kontrolnych zostanie podjęta decyzja co do jego przyszłości w naszym klubie – skomentował Wiater.

W tym samym sparingu mają zagrać jeszcze dwaj inni testowani piłkarze, których nazwisk szkoleniowiec nie chce zdradzać. – Powiem tylko tyle, że do drużyny mają dołączyć napastnik i obrońca z regionu – potwierdza trener. Z POM-em wystąpi być może również Daniel Chariasz, który trenuje już z pozostałą grupą zawodników. Wciąż na zajęciach nie stawia się natomiast Marek Szponar, a jego przyszłość w Żółkiewce stoi pod ogromnym znakiem zapytania. W tej sprawie decydujący będzie zapewne przyszły tydzień.

Opiekun beniamina III ligi cały czas oczekuje również na przyjazd awizowanych Ukraińców. Wciąż jednak na przeszkodzie stoją kwestie formalne. W kuluarach mówi się, że jednym z nich miałby być Siergiej Ivliev, który swego czasu występował już w Żółkiewce.

Piłkarze Hetmana na tym etapie przygotowań skupiają się głównie na ćwiczeniach kondycyjnych i wytrzymałościowych. We wtorki i piątki drużyna trenuje na hali. Trener Wiater jest zadowolony z frekwencji na treningach, a żaden z zawodników nie narzeka na kontuzję. W rundzie wiosennej na pewno nie zobaczymy Karola Lewczuka, który przechodzi rehabilitację po operacji kolana.

Plan sparingów Hetmana Żółkiewka:

31.01 POM Iskra Piotrowice
7.02 Powiślak Końskowola
14.02 Orion Niedrzwica Duża
17.02 Granit Bychawa
21.02 Victoria Żmudź
24.02 Czarni Dęblin
28.02 Lewart Lubartów
7.03 Start Krasnystaw.