Kolejny rywal bez szans

Kolejny rywal bez szans

Drugie z kolei wysokie zwycięstwo w Ekstralidze kobiet odniosły piłkarki nożne Górnika Łęczna. W drugi weekend października zielono-czarne w ramach 8. kolejki rozgromiły u siebie KKP Bydgoszcz 8:0. – Po przerwie reprezentacyjnej zawsze zwracam uwagę na to, jak po niej wygląda drużyna. Tym razem nie miałem żadnych obaw, bo dziewczyny już wiedzą, jak należy szybko przestawić się na grę w klubie i to było widać na każdej jednostce treningowej. Na odprawie przedmeczowej mniej koncentrowałem się na naszym rywalu, a bardziej na sferze mentalnej. Idealnie to pokazaliśmy w premierowych dwudziestu minutach, w których brakowało nam tylko skuteczności, bo już po tym czasie powinniśmy prowadzić 4:0. Mimo tego rozegraliśmy naprawdę dobre spotkanie, w którym o osiem bramek lepszy był Górnik Łęczna. Myślę, że ręce same składały się do oklasków, jak patrzyłem na grę moich zawodniczek – mówi trener Piotr Mazurkiewicz.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z AZS-em Wrocław (19 października, 12:00).

Górnik Łęczna – KKP Bydgoszcz 8:0 (4:0)
Bramki: Nikola Karczewska 6′, 23′, Kamila Rosińska 29′ (gol samobójczy), Ewelina Kamczyk 35′, 58′, 66′, Agnieszka Jędrzejewicz 51′, 80′

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Niedbała (46′ Zając), Kovtun (70′ Osajkowska) – Matysik, Hmirova, Grabowska (46′ Jędrzejewicz), Lefeld, Kamczyk – Karczewska (46′ Hryb).

Żółta kartka dla Górnika: Kinga Niedbała
Sędziowała: Agnieszka Płaskocińska (Radom).

fot. Tomasz Płaza (archiwum)