Koniec Ligi Mistrzyń dla Górnika Łęczna

W rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Mistrzyń piłkarki nożne Górnika Łęczna przegrały z Paris Saint-Germain 1:6. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza do tego spotkania podeszły z dużym respektem do rywalek, a te w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Po pierwszej połowie zawodniczki wyżej renomowanego PSG prowadziły już 4:0. Po przerwie gospodynie dorzuciły dwie kolejne bramki. Honorowego gola dla zielono-czarnych strzeliła w 62. minucie Ewelina Kamczyk. Porażka łęcznianek sprawiła, że w dwumeczu przegrały one 1:8 z przeciwniczkami i na tym etapie pożegnały się z tegorocznymi najbardziej prestiżowymi klubowymi rozgrywkami.

PSG – Górnik Łęczna 6:1 (4:0)
Bramki: Nadia Nadim 21′, Jordyn Huitema 24′, Irene Paredes 32′, 89′, Marie-Antoinette Katoto 43′, Kadidiatou Diani 51′ – Ewelina Kamczyk 62′

PSG: Voll – Lawrence (57′ Le Guilly), Paredes, Dudek, Simon – Geyoro, Dabritz (57′ Fazer), Nadim (70′ Hurtre) – Diani (71′ Bachmann), Huitema, Katoto (57′ Bruun).

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Guściora, Zając – Hmirova (75′ Rapacka), Siwińska (46′ Ratajczyk), Grec, Zdunek, Kamczyk – Karczewska.

Żółta kartka: Roksana Ratajczyk
Sędziowała: Jelena Pejković (Chorwacja).